Gerontoloģijas profesors Kārlis Ullis, kurš konsultējis Tomu Krūzu un Silvestru Stalloni

Pirms trim mēnešiem populārais Amerikas ārsts KĀRLIS ULLIS ar visu ģimeni atgriezās vecāku dzimtenē Latvijā. Kārlim ir 77, bet uz tikšanos viņš atnāk stalts kā priede – endokrinologs, sporta ārsts un jau 30 gadu arī pretnovecošanas jeb antieidžinga ārsts, kurš konsultējis gan slavenus ASV sportistus un Holivudas aktierus, gan Latvijas olimpiešus. Kas tad ir nenovecošanas noslēpumi?
Aiva Kanepone
Aiva Kanepone
Foto: Matīss Markovskis

 

Pieturzīmes

•  Dzimis 1944. gada 13. augustā bēgļu nometnē. Kad Kārlim bija pieci gadi, ģimene pārcēlās uz Ameriku. 
•  Studējis Džordža Vašingtona universitātē Sietlā un pēc tam Kalifornijas Universitātē.
•  Endokrinologs, ilggadējs Kalifornijas Universitātes sporta medicīnas un rehabilitācijas ārsts, gerontoloģijas profesors. 
•  Savu pretnovecošanas programmu izstrādājis pēc divdesmit gadu pieredzes Kalifornijas Universitātes Sporta medicīnas un rehabilitācijas klīnikā. 
•  Kā ārsts piedalījies piecās olimpiskajās spēlēs.
•  Vairāk nekā trīsdesmit gadu vadījis savu privātpraksi Kalifornijā.
•  Sarakstījis trīs grāmatas: Vienmēr 39; Hormonu revolūcija – svara samazināšanas plāns; Super T (par testosteronu). 
•  Precējies, divi dēli. Divas meitas no iepriekšējās laulības. 

Esmu strādājis ar Silvestru Stalloni, ar Tomu Krūzu, divas reizes esmu bijis ielūgts uz ASV Kinoakadēmijas Oskaru pasniegšanas ceremoniju. 

Dakteris Ullis uzreiz draudzīgi piedāvā pāriet uz tu, bet mani mazliet traucē bijība – man pretī sēž cilvēks, kurš konsultējis Tomu Krūzu un Silvestru Stalloni! Pirms septiņpadsmit gadiem tieši «IEVA» atklāja dakteri Ulli Latvijas lasītājiem – žurnālā bija pirmā lielā intervija ar viņu un pēc tam vairākas paša daktera rakstītas slejas par to, kā saglabāt veselību. Labākais pierādījums Kārļa zināšanām nenovecošanas jomā ir viņa paša dzīve – dakteris Ullis joprojām ir enerģijas pilns, regulāri sporto un nebaidās no dzīves pārmaiņām, bet pats tās meklē. 

– Amerikā jūs esat dzīvojis visu mūžu, tur jums bija draugi, tuvinieki, mājas. Kā izdomājāt ar visu ģimeni pārcelties uz otru pasaules malu? 
– Visu dzīvi esmu nodzīvojis Kalifornijā, un kādreiz tur bija jauki, okeānā tīrs ūdens un pludmalē maz cilvēku. Bet tagad man liekas, ka tur trūkst gaisa un cilvēku ir pārāk daudz. Arī sabiedrība Amerikā ir mainījusies, tā kļuvusi daudz agresīvāka, un dažādu ādas krāsu cilvēki nostājas cits pret citu. Lielā mērā sabiedrību savas prezidentūras laikā sašķēla Tramps. Bet kāpēc man tur jāpaliek, ja ir iespēja pārcelties uz manu vecāku dzimteni, uz Eiropu? Te varu aizbraukt uz savu tālo tuvinieku kapiem, varu pētīt savas dzimtas saknes. Man ir arī 40 hektāri zemes Birzgalē – meži, pļavas. Īsti gan nezinu, ko ar to darīt, droši vien paliks mantiniekiem. 

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS KATRU DIENU

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+