FOTO: Māja meža vidū – neticama idille blakus Rīgai

Vieta, no kuras bērni ik dienu tiek izvadāti pa skolām un brūklenes var salasīt pāris metru no durvīm – fotogrāfa Mārča Baltskara un žurnālistes Karīnas Rubenes ģimenes māja. Un šis ir stāsts par viņu mērķtiecīgo un vienlaikus neticami veiksmīgo nonākšanu šajā maģiskajā vietā, kur vērot un pieskarties dabas ritmam, nezaudējot savējo.
Marta Voicehoviča
Foto: Andrejs Nikiforovs

Skatoties uz ainavu aiz loga, šķiet neticami, ka māja atrodas vien trīsdesmit minūšu brauciena attālumā no Rīgas.

Atpakaļceļa nav

«Kad devāmies skatīties šo zemes gabalu, braucām pilnīgā nekurienē un nolēmām, ka esam atbraukuši nepareizi, te nekādas zemes nav. Sazvanot mākleri, sapratām, ka jābrauc vēl dziļāk mežā, un to arī darījām, taču atkal bez panākumiem, jo tik dziļi mežā taču tas nevar būt! Visbeidzot trešajā reizē braucām kopā ar ierādītāju un, kad beidzot, gandrīz pa pļavu braucot, te nonācām, uzreiz sapratām – šī ir mūsu vieta un atpakaļceļa nav,» stāstu par savu miera nostūri iesāk fotogrāfs Mārcis Baltskars. Dzimis cēsnieks, kurš pēc padsmit Rīgā pavadītiem gadiem tomēr devies miera meklējumos atpakaļ dzimtās puses virzienā. «Kad piedzima Ralfs, ātri vien sapratām, ka, lai arī centrā, protams, ir ļoti ērti, tomēr dabas tuvums un tam komplektā esošais miers ir kaut kas mums ļoti svarīgs. Sapratām, ka visas brīvdienas raujamies ārā no pilsētas, līdz beidzot nolēmām sākt meklēt savu vietu ārpus Rīgas.»

Foto: no personiskā arhīva (Mārcis Baltskars)

Abonē Santa+ un lasi labākos materiālus pilnā apjomā no 15 izdevniecības Santa žurnāliem.

Baudi kvalitatīvu saturu bez reklāmām un piedalies diskusijās.

Abonēt Santa+ Autorizēties

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+