FOTO: Kostīmu mākslinieces un scenogrāfes Kristīnes Jurjānes māja, kur labi strādāt

«Man jāsaka kā brīnišķīgajam režisoram FEDERIKO Fellīni – ir svarīgi radīt sev apstākļus, kuros var nebeidzami dzimt. Ja nebūtu manu māju Jūrmalciemā, es vispār nezinu, kā varētu izdarīt tos darbus, kas jāizdara,» saka kostīmu māksliniece un scenogrāfe KRISTĪNE JURJĀNE.
Aiva Alksne
Foto: Andrejs Nikiforovs

Jauno Baštiku māju dosjē

• Pavisam saimniecībā ir trīs ēkas. Viena uzcelta no jauna, pārējās divas ir autentiskas guļbūves, kas pārvestas no Briežciema Latgalē un Rucavas Kurzemē.
• Atrodas Jūrmalciemā, no otrā stāva var redzēt jūru.
• Saimniece – scenogrāfe un kostīmu māksliniece Kristīne Jurjāne ar ģimeni.
• Var dzīvot visos gadalaikos. Ir malkas krāsns apkure.

Esmu šeit, kad vien varu. Arī strādāju no šejienes – nav nekādu problēmu sazināties ar Milānu, Berlīni, Jauno Rīgas teātri vai Mākslas akadēmiju. Piemēram, šobrīd esmu kino laukumā Igaunijā, kur filmējam viduslaiku seriālu. Jauno gadu vienmēr sagaidām šeit.  

Tas vēl bija laiks, kad parasti cilvēki, kā es, varēja ko tādu atļauties. Šobrīd man tas pilnīgi noteikti nebūtu iespējams.

Māksliniece meklē zemi

Studiju gados strādāju brīvdabas muzejā un vasarās savus prakses darbus braucu gleznot uz Papi, kur muzejam bija filiāle. Lasīju, ka Imants Ziedonis, apceļojot leišmali, arī bija padzīvojis Papē. Arī es, apceļojot jūras malu, kaut kādā veidā nokļuvu līdz Jūrmalciemam. Pēc tam te braucām ar draugiem, un es pilnīgi noteikti sapratu, ka jāatrod iespēja te dzīvot. Ievietoju vietējā laikrakstā Kurzemes Vārds sludinājumu, ka māksliniece meklē zemi. Tas vēl bija laiks, kad parasti cilvēki, kā es, varēja ko tādu atļauties. Šobrīd man tas pilnīgi noteikti nebūtu iespējams, bet tad te vēl bija samērā tukšs.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
Vismaz 365 jauni raksti gadā

34.99€ / 1 gads

Automātiskais maksājums ik pēc 365 dienām

Abonēt
Pirmās 4 nedēļas bez maksas

3.49€ / 4 nedēļas

Automātiskais maksājums ik pēc 28 dienām

Abonēt
Raksta abonements - 28 dienas

1.00€ / raksts

Vienreizējs maksājums

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+