FOTO: Kā pašai pagatavot modīgo augu terāriju jeb dzīvotni?

Sastādi, mazliet aplaisti, aizvāko, un viss – vairs nekādu rūpju, tikai priecājies par neatkarīgo mikropasauli, kas aiz stikla zaļo un dzīvo savu dzīvi! Kā pašai pagatavot modīgo augu terāriju jeb dzīvotni? Un vai tiešām to nemaz, itin nemaz nav jāapčubina?
Aiva Kanepone
Aiva Kanepone
Foto: Shutterstock

Kā jau iesācēja – pieļāvu dažas kļūdas, tāpēc mani pirmie divi terāriji bija metami ārā. Uzlēju pārāk daudz ūdens, augi grima dubļos un drīz vien sašļuka.

Augu terārija neatkarīgās pasaules ideja ir tāda, ka ūdens caur aizvākoto trauku neiz­tvaiko, tāpēc tas turpat traukā visu laiku cirkulē – kondensējas, nopil, izsūcas cauri, atkal kondensējas… Augi izveido paši sev patīkamu mikroklimatu un lēnām aug. Vajadzīgs maz gaismas un tikpat kā nemaz nav jālaista. Terārijs ir kā mazs personisks piedzīvojums – pašai sava minisiltumnīca un dārza, meža vai džungļu mikrogabaliņš, pašai sava ekosistēma.

Foto: no personiskā arhīva

Grafiskā dizainere KATRĪNA KANEPONE ar terārijiem aizrāvās pirms četriem gadiem, un tagad viņai mājās blakus desmitiem istabas augu ir arī septiņi pašas gatavoti terāriji. 

Pirmos divus izmetu

«Sākās ar to, ka veikalā pamanīju un nopirku vienu nelielu podiņu. Tas gan bija diezgan dārgs, bet man ļoti iepatikās. Tad terāriju popularitātes bums vēl nebija sācies, un izvēle bija maza. Izpētīju un sapratu, ka varu tādu izveidot pati,» stāsta Katrīna.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS KATRU DIENU

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+