FOTO: Kā apgūt un apdzīvot bēniņus

Paaudžu paaudzēm bēniņi ir bijuši mantu glabātava, un aizvien daudzās lauku mājās šī telpa ir tumša, auksta noliktava. Tomēr bēniņiem ir liels potenciāls kļūt par mājīgāko vietu lauku mājā, taču, lai to panāktu, pamatīgi jāiedziļinās – telpa, kuras sienas un griesti ir arī mājas jumts, sniedz priekšrocības un vienlaikus arī izaicinājumus.
Paula Gulbinska
Foto: no izdevniecības Žurnāls Santa arhīva un personiskajiem arhīviem

Kur likt krāmus?

Bēniņi iemieso sevī visu to romantisko, kas mums tik ļoti patīk laukos. Te glabājas mājas iemītnieku vēsture, sen aizmirstais un rūpīgi noglabātais, pa kādam liekam krāmam, un logs, no kura skats uz mājas apkārtni paveras pavisam citāds. Vienlaikus bēniņi var kalpot ne tikai kā noliktava, tā var būt arī papildu dzīvojamā platība – bērnistaba, guļamistaba, viesu istaba, kabinets, jebkas. Ja ir vēlme bēniņus atjaunot un padarīt apdzīvojamus, vispirms jāatbrīvojas no aizgājušo laiku godības, taču tas jādara, rūpīgi šķirojot un videi droši utilizējot. 

Citkārt bēniņu pažobelēs glabājas arī tik unikālas laikmeta liecības, ka tās var nonākt pat muzeja krājumā.

• Ja mantība ir liela un bēniņos glabājas būvgruži vai mēbeles, tie jānogādā atkritumu poligonā. Ja ir pieejams transports, tos pats var aizvest uz tuvāko atkritumu savākšanas punktu (atkritumu pieņemšana ir maksas pakalpojums), taču, ja transporta nav, var pasūtīt konteineru no uzņēmuma, ar kuru konkrētajā adresē jau ir noslēgts līgums par sadzīves atkritumu izvešanu. Ja šādu pakalpojumu neizmanto, tad par uzņēmumiem, kas piedāvā konteineru nomu un nodrošina lielgabarīta atkritumu izvešanu, var interesēties vietējā pašvaldībā. Arī sludinājumu portālos var atrast šādus piedāvājumus, taču te gan jābūt piesardzīgam.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS KATRU DIENU

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+