FOTO: Galdnieka Roberta Neilanda īpašums Dzērbenē, kur var saskaitīt astoņus jumtus

Kādreizējam rīdziniekam, galdniekam ROBERTAM NEILANDAM rokas acīmredzot aug no pareizās vietas, jo viņa īpašumā Dzērbenē pašlaik var saskaitīt astoņus dažādus jumtus. Galvenā dzīvojamā māja gan vēl tikai uz papīra, tomēr tā noteikti būs, jo atpakaļ uz Rīgu viņam vairs negribas.
Dana Sinkeviča
Dana Sinkeviča
Foto: Ieva Andersone

Mājas dosjē

Īpašums ar pāris pussabrukušām būvēm iegādāts 2015. gadā. Šobrīd te atrodas septiņas dažādu funkciju ēkas, ieskaitot brīvdienu māju, pirti, darbnīcu, vairākus šķūņus un jēru nojumi.
• Atrodas Dzērbenē, 3 kilometrus no centra, nomalē pie meža, toties līdz vārtiem ved asfaltēts ceļš, kas pārsimt metru tālāk izbeidzas.
• Saimnieki – galdnieks Roberts Neilands ar sievu Elīnu un bērniem Kristoferu un Teodoru.
• Dažu minūšu attālumā no īpašuma atrodas astotais jumts – ģimenes ziemas māja jeb pašu izremontēts un atjaunots mājoklis bijušajā vairāk nekā simt gadu vecajā Dzērbenes dzelzceļa stacijā. Te ģimene mitinās aukstajā laikā.

Gandrīz golfa laukums

«Man ciemos bija atbraucis draugs francūzis. Visu apskatīja un teica: vecīt, tev te ir perfekts golfa laukums! Vienai bedrītei,» smejas Roberts. Te patiešām ir plaša teritorija ar interesantu reljefu, nogāzēm, dīķi, mežiņu, pašu stādītu jaunaudzi un pļavām.

Uz terases, fonā skanot U2 vai Led Zeppelin, var dzert vīnu, uz rupjmaizes ēst pašu audzētos tomātus un pļavā vērot kaimiņu govi.

«Slaveno 10 000 soļu programmu mums pa dienu nav grūti nostaigāt, patiesībā sanāk pat vairāk. Taču sākumā, kad meklēju apkārtnē īpašumu pirkšanai, jo gribējās lauku māju, tieši reljefs man iepatikās visvairāk. Kalniņā, kur kādreiz būs galvenā dzīvojamā māja, ir 206 metri virs jūras līmeņa,» stāsta saimnieks. Kaut arī piecu gadu laikā jau daudz kas izdarīts, ieceres Robertam ir vēl lielākas. «Mums ir daudz spožu plānu, un plānot jau var, bet beigās dzīve tāpat visu saliek pa savam,» saka Roberts. Tā arī noticis ar pārcelšanos uz laukiem.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
Oriģināls saturs katru dienu

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+