Eva Johansone pēc mammas zaudējuma: Tagad es biju tā meitene, kas trolejbusā raud

Žurnāliste EVA JOHANSONE pirms diviem mēnešiem zaudēja mammu. Nākamajā dienā pēc mammas aiziešanas viņa devās uz dārzu. Pirmkārt, lai mazinātu zaudējuma sāpes, jo zeme sniedz mierinājumu. Otrkārt, lai būtu sajūta – te tiek stādīts un taps kas jauns.
Agnese Meiere
Agnese Meiere
Foto: Agneta Jonele. Stils: Agija Vismane

– Jūsu ģimenes dārzs tik tikko palicis bez aizvēja… 

Viss notika ļoti strauji, bijām cerējuši, ka mums būs vismaz vēl visa vasara.

– Katru Vecgada vakaru esmu rakstījusi apņemšanās sarakstu. Kādreiz tie bija lieli sapņi – izveidot dokumentālo filmu, doties eksotiskā ceļojumā vai ekspedīcijā. Bet pēdējā gadā konstatēju – apņemšanās kļūst aizvien vienkāršākas.

Mana pēdējā apņemšanās bija Vaivaros vecāku mājās iestādīt un izaudzēt saulespuķes. Skatīties, kā tās aug, kļūst arvien garākas, lielākas. Man patīk saulespuķu lauki Eiropas dienvidos un šķita – karstums arī pie mums ir diezgan liels, lai tās izaudzētu gar žoga malu. Diemžēl tas nenotika.

Es arī siltumnīcu izravēju un tajā iestādīju tikai 6. jūnijā, dienu pēc mammas aiziešanas. Bija sajūta, ka zeme jāuzrok un kaut kas tajā jāiestāda, jo kaut kas ir pazaudēts un kaut kam jāaug vietā. Tie, kas strādā dārzā, jau zina – rakāšanās pa zemi ir gan labākais trauksmes un stresa noņēmējs, gan vislabākā meditācija.

Kopā ar trīsgadīgo dēlu Orestu rušinājāmies un stādījām gurķus, baziliku, rukolu, kressalātus, dilles, redīsus. Bija domāts stādīt daudz ko vairāk, bet nesanāca. 

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS KATRU DIENU

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+