
Esam kopā, bet dzīvojam atsevišķi. Attiecību modelis, kurš der tikai stiprajiem
Tie laiki, kad pāra attiecībām bija tikai viens formāts – kopdzīve vienā saimniecībā – šķiet, ir pagājuši. Arvien vairāk cilvēku atrod citādus kopā būšanas veidus, tostarp populāras kļūst attiecības, kad pāris ir kopā, taču savu ikdienu vada katrs atsevišķi. Tās var saukt par attiecībām bez saistībām vai par brīvām attiecībām, bet ideja ir viena: mēs esam kopā, taču nedzīvojam kopā.
Foto: Shutterstock
Konsultē
Evija Ziemele,
ārste psihoterapeite
Esot kopā, bet šķirti, mēs otram netraucējam, nav jājūtas slikti, ka otrs atstāts novārtā.
Angliski šādām attiecībām ir savs apzīmējums: living apart together (precīzi tulkojot – būt kopā atsevišķi). Kā ir dzīvot šādās attiecībās, žurnālā Good Housekeeping raksturo kāda sieviete: «Es noskrienu rīta krosu, eju siltā dušā un izdzeru tasi kafijas vienatnē. Izbaudu mieru, neatbildot uz jautājumiem un neprātojot par to, kurš ir atbildīgs par pusdienām līdzņemšanai vai ikdienas pārtikas iegādi, – ļaujos apcerei pirms darba dienas. Man ir tāda iespēja, lai gan man ir divas meitas un uzticīgs partneris ar trim saviem bērniem.
Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonentsOriģināls saturs
Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.
Bez reklāmām
Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.
Jauna lasīšanas pieredze
Laiks atvērt, ne pāršķirt.