Elita Patmalniece: Tētis dažreiz ieslēdzās vannasistabā un raudāja

Daudzi mēdz teikt, ka, līdzīgi kā dzīvē, arī ELITAS PATMALNIECES mākslā prieks un skumjas ir līdzsvarā. Kopš agras bērnības viņa ir piedzīvojusi daudz kontrastu un arī tumšu toņu, taču tie nav viņu padarījuši cinisku vai nīgru. Elitai ir ļoti silta sirds, viņa prot svinēt dzīvi un arī ikdienā sev apkārt radīt košu un dzīvespriecīgu atmosfēru.
Ieva Jātniece
Foto: Matīss Markovskis. Stils: Agija Vismane

Dažkārt šķiet, cik tas bija netaisnīgi: bijām tik skaista ģimenīte ar diviem bērniņiem, abi vecāki viens otru mīlēja, dzīvoja ļoti saticīgi.

Pašlaik galerijā Putti Elita gatavojas jaunai personālizstādei. Tā būs vēl nebijušā formātā: izstāde galerijas telpās atradīsies neierasti ilgi – pusgadu –, un tās ekspozīcija laika gaitā mainīsies. «Man patīk arvien izdomāt ko jaunu,» teiks Elita.

Jau pirms dažiem gadiem, kad Putti notika Elitas iepriekšējā personālizstāde, viņa apgleznoja galerijas sienu – uz melnbaltā fona apmeklētāji fotografējās, un šīs bildes lielā daudzumā nonāca sociālā tīkla Facebook laika joslā. Pat tie, kas sākotnēji par izstādi nebija dzirdējuši, ziņkārības dzīti to gribēja redzēt klātienē. Arī topošajā izstādē satiksies Elitas gleznas un darinātie tērpi, kas vienmēr pārsteidz ar krāsu spilgtumu. Bet pats izstādes formāts radīsies, to iekārtojot – jaunas idejas rodas, tikai darot, ir pārliecināta Elita. 

Dzimtas sakņu izjūta

Elita un viņas māsa – modes māksliniece Ilze Patmalniece – ir spilgts piemērs tam, ka īsts mākslinieka talants var piedzimt arī dzimtā, kurā nav tiešas saiknes ar mākslu, bet kurā cilvēki neslāpē ne savu, ne bērnu radošumu. Jo radošums var izpausties it visā, ko dari.

«Mani senči nāk no Latgales, un viņi ir vienkārši, ļoti strādīgi un labi cilvēki. Domāju, ka taisnība ir apgalvojumam – latgalieši ir sirsnīgi un jautri, ar plašu dvēseli. Viņi vienmēr ir gatavi citiem dot un arī paši savā sirdī spēj uzturēt prieku. 

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Vienreizējs maksājums

Abonēt
Oriģināls saturs katru dienu

3,49 €/4 nedēļas

Automātiskais maksājums ik pēc 28 dienām

Abonēt
2 ORĢINĀLRAKSTI DIENĀ 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/1 gads

Automātiskais maksājums ik pēc 365 dienām

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+