Toms Bricis brīdina: Gaidāms meloņu lietus!

Meteorologs un sinoptiķis, Latvijas televīzijas laika ziņu redaktors TOMS BRICIS, izrādās, ir arī aizrautīgs dārznieks, kurš uz sava balkona pieradinājis ne tikai tomātus un saulespuķes, bet pat melones!
Liena Britāne
Liena Britāne
Foto: Ieva Andersone

TOMA BALKONA DOSJĒ
Atrodas Rīgā, dienvidu pusē.
Pagājušajā gadā uz balkona izauga desmit melones, divi arbūzi, tomāti, zirņi, salāti, garšaugi, zemenes, puķes, bet dilles Toms grieza katrā brokastu reizē. Šogad dārzkopība vēl vairāk iet plašumā.
Vislabāk uz balkona aug ‘Emir’ šķirnes melones.

Siltumnīcas apstākļi jāizmanto

Dzīvoklis ar balkonu Tomam ir jau trešo vasaru, bet tik nopietni savu balkonu Toms apzaļumo otro reizi. Balkons atrodas dienvidu pusē, tādēļ vasaras dienās tur regulāri iespīd spilgta saule un ir karsti – gluži kā siltumnīcā. Kāpēc gan nepamēģināt izaudzēt silto zemju labumus?

Toreiz melones man izauga ķiršu tomātiņu lielumā. Tā vietā, lai nogatavotos, tās sapuva.

Tā kā bērnībā laukos reiz siltumnīcā bija izdevusies ļoti garda melone, arvien gribējies to atkārtot un, ja paveiktos, izaudzēt labu un garšīgu meloņu ražu. Tiesa, mēģinājumi izaudzēt melones un arī arbūzus laukos pēc tam bijuši vairāki, taču labākajos variantos izdevās iegūt ražu, kas izskata un aromāta ziņā gan atgādināja cerēto, taču garšas ziņā diemžēl ne. Vienu gadu melones sēklas pircis pat no selekcionāres, kas tās pielāgojusi īpaši Latvijas laikapstākļiem. «Viņa man stāstīja – viss būšot ļoti vienkārši! Sēklas jāiemet vagā kopā ar gurķiem, un augustā būs mazas, saldas melones. Toreiz melones man izauga ķirštomātiņu lielumā. Tā vietā, lai nogatavotos, tās sapuva,» atceras Toms.

Abonē Santa+ un lasi labākos materiālus pilnā apjomā no 15 izdevniecības Santa žurnāliem.

Abonē Santa+ un norēķinies pēc 4 nedēļām

Abonēt Santa+ Autorizēties

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+