Guntara Rača dzīve dārzā: Man patīk redzēt darba augļus

Mācos un izbaudu – tā par savu saimniekošanas pieredzi saka mūziķis GUNTARS RAČS, kurš pirms pusotra gada sāka dzīvot privātmājā Mārupē un iekopt tur dārzu.
Ilze Klapere
Ilze Klapere
Foto: no Guntara Rača personiskā arhīva

GUNTARA RAČA DOSJĒ
• Mūziķis, dzejnieks un producents.
• Pirms pusotra gada ar sievu Sintiju un meitu Odriju sāka dzīvot savā mājā Mārupē – it kā netālu no Rīgas, tomēr plašais dārzs un 24 bērzi rada sajūtu, ka laukos.
• «Līdz šim apskaudu visus, kam ir sava māja, jo visu mūžu biju īrējis dzīvokļus. Nu mums ir māja un dārzs, un esam bijīgi pateicīgi.»

Daudzi cilvēki muzicēšanu neuztver kā darbu, tad nu es parādu arī, ka protu ne tikai izklaidēties muzicējot, bet arī bedri izrakt un zāli nopļaut.

Mana līdzšinējā pieredze dārza darbos bijusi vien vecumā no 6 līdz 12 gadiem, kad vasaras pavadīju Allažos, laukos pie tēva māsas. Tur bija saimniecība, govju ganīšana un slaukšana, dārza darbi, ogu vākšana. Vai man patika? Ļoti! Jo Liepājā mēs dzīvojām daudzdzīvokļu mājas komunālajā dzīvoklī – izrauties uz laukiem vasarās bija pilnīga laime un brīvība! Mēs ar brāli un brālēniem tur pavadījām daudzas vasaras.
Vēlāk dzīvoju visādos īrētos dzīvokļos – gan visai bēdīgos, gan tīri labos, taču tagad, kad beidzot esam savā mājā, skaidri zinu, ka dzīvoklī atgriezties noteikti negribētu. Tagad pagājuši vairāk nekā 50 gadi no mūža, un māja man ir, lai arī, objektīvi raugoties, ilgi bija sajūta, ka māju nevaru atļauties, kaut gan abi ar Sintiju par to sapņojām. Visbeidzot apstākļi tā sakrita, ka nāca šis piedāvājums – liela platība, laba māja, augļu koki, siltumnīca. Pirms pusotra gada 18. novembrī te sākām dzīvot. Vēl iepriekš pirms trim gadiem biju uzrakstījis dziesmu ciklu par Mārupi, nenojauzdams, ka tiešām te dzīvošu! Tā nu sanāca, ka uzreiz arī saņēmu godarakstu kā Mārupes iedzīvotājs par Mārupes vārda cildināšanu (smaida).

Sintijas lielais sapnis

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
Vismaz 365 jauni raksti gadā

34.99€ / 1 gads

Automātiskais maksājums ik pēc 365 dienām

Abonēt
Pirmās 4 nedēļas bez maksas

3.49€ / 4 nedēļas

Automātiskais maksājums ik pēc 28 dienām

Abonēt
Raksta abonements - 28 dienas

1.00€ / raksts

Vienreizējs maksājums

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+