Dizaina tendences 2021 jeb Covid-19 Post Factum

Gribētos sev iestāstīt – tas ir pārejoši. Izturēsim, paies, un viss būs kā iepriekš. Bet eksperti saka – nē. Covid-19 būs pārvērtis šo pasauli, arī to, kā gribam dzīvot, kur gribam strādāt un ko sagaidām no dizaina. Mainās sajūtas, mainās attieksmes. Kaut kam mūsu dzīves uztveres skalā vērtība aug, kaut kam – zūd. DEKO šķetina, kādas jaunas tendences dzimst šajā laikā.
Aija Lāce
Aija Lāce
Lana Jura
Foto: Unsplash

JĀNIS VĒJŠ,
salona KATE īpašnieks

Drošība, ērtības, komforts

«2021. gadu gaidot, galvenā tendence ir neziņa un nestabilitāte, un spēja operatīvi pielāgoties. Gan biznesā, gan ikdienas dzīvē. Atliek cerēt, ka šī situācija pēc iespējas ātrāk beigsies. Par dizaina un interjera tendencēm grūti pat runāt, jo daudziem mēbeļu un interjera priekšmetu ražotājiem jaunie produkti, idejas, prototipi palika nepabeigti un plašākai publikai neparādīti. Izstādes tika atceltas. Ražotāji visā Eiropā cīnījās ar iekšējo un ārējo loģistikas ķēžu nodrošināšanu, nevis jaunu produktu izstrādi.

Vairs neder studio tipa dzīvoklis, jo es jau tāpat mājās neesmu, es te tikai pārguļu.

2020. gads bija izaicinājumiem pilns visās nozarēs – Covid-19 ienesa pārmaiņas, kādas nebija gaidījis un paredzējis neviens. Tika atņemta brīvība bez bailēm komunicēt citam ar citu, satikties, apspriesties, pieskarties. Plus visam tam – milzīga neziņa. Cik ilgi tā būs? Vai tas patiešām ir nopietni? Un varbūt, ka es tomēr varu drusciņ kaut ko neievērot? Protams, šie faktori maina mūsu ikdienu, un līdz ar to cenšamies pielāgot savu vidi tai nezināmajai rītdienai, kura varbūt ir jau šodiena. Šajā kontekstā rodas trīs galvenās prioritātes.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS KATRU DIENU

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+