Dita Grauda: Neesmu no tām sievietēm, kas teiks vīrietim, ka jāprecas

Grima māksliniece DITA GRAUDA ir sievišķīgi silta, skaista, tāda latviešu Monika Belluči – pārpārēm jutekliskas seksualitātes. Vienlaikus ļoti vienkārša, patiesa, bez uzspēlētas pozas. Tāda, kādu gribētos sev par draudzeni.
Ilze Anna Vītola
Foto: Agneta Jonele. Stils: Agija Vismane

Pieturzīmes

•  32 gadi.
•  Viena no Latvijā pazīstamākajām un visvairāk pieprasītajām grima māksliniecēm.
•  Izaugusi Ogrē, pēc 9. klases turpinājusi mācības Rīgā.
•  Studējusi komunikācijas zinātnes Latvijas Universitātē.
•  Franču zīmola Lancome oficiālā grima māksliniece Latvijā, strādājusi arī ar zīmoliem L’Oreal un Maybelline.
•  Decembrī kļuva par meitiņas Annas mammu.
•  Ir kopā ar bijušo finansistu Guntaru Kļaviņu, plašākai sabiedrībai zināmu kā galveno varoni Kaspara Rogas dokumentālajā filmā Meklējot Mr. Kauliņu.
•  Instagramā Ditai ir ap 15 000 sekotāju.

Telefonā esmu uztaisījusi mapīti Es – skaista, un dienās, kad jūtos skaista, sevi nofotografēju un saglabāju kā atgādinājumu brīžiem, kad liekas – viss ir slikti.

Dita ir viena no izcilākajām Latvijas grima māksliniecēm, un viņas darbu augstu vērtē gan vietējās slavenības, gan ārzemnieces – Dita grimējusi arī, piemēram, Perisu Hiltoni, kad viņa viesojās Latvijā. Tāpat «Youtube» platformā skatāmas Ditas grima uzklāšanas pamācības, kas noder mums ikvienai. Nesen viņa kļuvusi par mammu. Pirms sarunas pasmejamies, ka mediji, rakstot par šo notikumu, nekur nepiemin Annas tēva vārdu – bijušais finansists, Kaspara Rogas dokumentālās filmas galvenais varonis Guntars Kļaviņš visur tiek dēvēts par Misteru Kauliņu. Filma, kura pirms diviem gadiem tika nominēta «Lielajam Kristapam» kā labākā debija, atklāja Rogas drauga baņķiera Guntara stāstu, 90. gadu beigās viņš nodibināja banku Latvijā ar augsta riska darījumiem Krievijā; tai bankrotējot, devās uz Āfriku, Sjerraleoni, lai uzsāktu savu nākamo bīstamo biznesu – kļūtu par dimantu meklētāju un nopelnītu līdzekļus iespaidīgo parādu segšanai. Kad viņi iepazinās, Dita bija redzējusi filmu, bet neko vairāk viņa par Guntaru nezināja. 

Kamēr mazā Anna guļ diendusu un tiek pieskatīta, Dita nesamāksloti apsēžas uz grīdas savā vannasistabā, un mūsu saruna notiek starp zīdaiņa vanniņu un kosmētikas plauktu.
 

– Skaistas sievietes mēdz koķetēt ar savu izskatu, uz komplimentiem atbildot: ko jūs – nemaz neesmu skaista! Tas ir stāsts arī par tevi? 
– Nē, es esmu skaista. Ļoti! Bet arī man tā bijis – pasaku sievietei «Jūs tik skaisti izskatāties!» – bet viņa uz mani skatās, it kā es būtu dīvaina, un tad sajūtos neērti. Bieži sieviete sāk atrunāties, ka mati ne tādi, vēl kaut kas, – nemāk pieņemt komplimentus.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS KATRU DIENU

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Abonē