Dace Rukšāne: Man vajadzēja prasīt no «Chanel» procentus, jo…

Rakstniecei Dacei Rukšānei šis gads izvērtās raibu raibais – kinoekrānos varēja ieraudzīt viņas vecāko meitu, vidējā un jaunākā tika izdotas pie vīra, pārtrūka darbs Saeimā, un pavisam drīz dienasgaismu ieraudzīs viņas jaunākais romāns, kuru Dace šogad pabeidza.
Aiva Alksne
Foto: Natalia Golubova, Stils: Agija Vismane

Man joprojām nāk virsū domas, ka esmu bijusi savām meitām slikta mamma, jo, kad viņas bija mazas, es diezgan daudz strādāju

Tā bija vērtīga pieredze 

«Atceroties vēlēšanu nakti un dienu, kas tai sekoja, sajūta sākumā, godīgi sakot, bija riebīga un nepatīkama. Nebiju koncentrējusies uz to, ka tieši mani atkārtoti vajadzētu ievēlēt, bet jutos vīlusies, ka cilvēki neuzticas manam politiskajam spēkam. Attīstībai/Par! tomēr izdarīja diezgan daudz labu lietu. Piemēram, mēs mainījām likumu, kas atļauj cilvēkiem ar kustību traucējumiem pielāgot vidi savā dzīvesvietā – ierīkot pandusu vai pacēlāju kāpņutelpā, nesaskaņojot to ar pārējiem dzīvokļu īpašniekiem. Pirms tam bija šāda absurda prasība, un nevienu neinteresēja, ka no cilvēka ratiņkrēslā tika prasīts izbraukāt visus stāvus visās kāpņutelpās, lai saskaņotu projektu. Turklāt cilvēku attieksme arī ir ļoti dažāda, un zināmi pat tādi gadījumi, kad mājas iedzīvotāji tā arī pasaka, ka nevēlas, lai viņu mājā dzīvo invalīdi… Mēs izcīnījām, ka šo likuma normu atceļ. Neviens neticēja, ka to izdarīsim, bet mēs cīnījāmies ar Saeimas juristiem, un mums izdevās. Par to ir liels gandarījums. Turklāt mums bija divas ministrijas – Aizsardzības un Veselības –, kas pārvaldīja gan kovida krīzi, gan pēc tam Ukrainas kara radīto krīzi.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS KATRU DIENU

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+