Dace Bunkusa: Piedod, dēls, ka Tevi nepasargāju. Mamma

«Ne viss bija tik spoži, kā izskatījās. Daudz ko man gribējās noslēpt, un tas iekšēji sadedzina,» saka uzņēmēja, viesnīcas Hotel Elizabete saimniece Dace Bunkusa. Viņas vidējo dēlu, maksātnespējas administratoru Mārtiņu Bunkus nošāva Aizsaules ielā netālu no Rīgas Brāļu kapiem. Rit piektais gads bez Mārtiņa.
Lolita Lūse
Lolita Lūse
Foto: Matīss Markovskis

Brīvā vieta, ko Mārtiņam atradu netālu no Čakstes pieminekļa, ir mana, mātes, vēsts – mūžīgs atgādinājums, ka sistēma man atņēma dēlu.

KAS TOREIZ NOTIKA

Maksātnespējas administratoru Mārtiņu Bunkus nošāva 2018. gada 30. maija rītā, braucot gar Rīgas Meža kapiem. Četrus gadus pēc slepkavības Valsts policija ziņoja, ka slepkavība beidzot ir atklāta un noskaidroti teju visi noziegumā iesaistītie. Starp apcietinātajiem ir arī uzņēmējs Mihails Uļmans, ar kuru Bunkus ilgstoši tiesājās un par kura draudiem bija ziņojis jau 2016. gadā. Izskan versijas, ka policijas kavēšanās atklāt noziegumu varētu būt saistīta ar augstu Valsts policijas amatpersonu Andreju Sozinovu, kurš līdz 2020. gada nogalei bija Kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks, bet savulaik guva prāvus ienākumus Uļmanam daļēji piederošajā Latvijas Pasta bankā. Plašu rezonansi sabiedrībā izraisīja arī Mārtiņa Bunkus kapavieta ar lielu pieminekli ekskluzīvā vietā Meža kapos pavisam netālu no pirmā Latvijas valsts prezidenta Jāņa Čakstes pieminekļa. 

 

Uz kapiem Dace brauc divas vai pat trīs reizes nedēļā, ja ir smagi – pat katru dienu. Ikreiz uz mirkli viņa apstājas arī vietā, kur noslepkavoja Mārtiņu. «Šis ozols visu redzēja un visu zina,» viņa saka, skatīdamās uz lielo koku. «Mārtiņa dvēsele prom devās tieši te – pie šiem vārtiem. Reizēm, kad paceļu acis pret sauli, debesīs saredzu kaut ko netveramu.» Pie cita pusauga koka tieši slepkavības vietā viņa apsējusi baltu lentīti. «Pat sašauts Mārtiņš ir braucis tā, ka kociņu nenolauza,» saka mamma. 

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS KATRU DIENU

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+