«Dabūju pa degunu, kuru pārāk augstu cēlu.» Kinorežisore Dace Pūce

Nesen uz kinoekrāniem Latvijā nonāca DACES PŪCES mākslas filma Bedre. Tā jau saņēmusi Grand Prix Lībekas kinofestivālā un Kaļiņingradas Baltijas filmu festivālā, savukārt Tallinas Black Night filmu festivālā ieguvusi labākās filmas titulu Work-in-Progress kategorijā. Nupat Bedre izvirzīta arī Amerikas Kinoakadēmijas Oskara balvai. Dace visu mūžu ir mācījusies, tostarp Braitonas filmu skolā un Ņujorkas filmu akadēmijā. Tieši mācīšanās, viņasprāt, dzīvi un prātu spēj noturēt līdzsvarā un likt apjaust savu varēšanu.
Ieva Jātniece
Foto: Aiga Rēdmane. Stils: Ginta Vītola

Domāju, ka meitenes un sievietes Latvijā ir tik spēcīgas, jo viņas motivē izjūta, ka viņas nav gana labas.

1.

Man ir svarīgi, ka mani novērtē ārpus mana ciema.
Tieši šī iemesla dēļ kinorežiju studēju arī ārpus Latvijas robežām. Tas man devis objektīvu novērtējumu un adekvātu pašvērtējumu. Jo nereti mēs par sevi domājam – neesam gana labas, kādai konkrētai profesijai vai studijām esam par vecām… Kad nonāc svešā vidē un ieraugi, ka neesi ne ar ko sliktāka par citiem, arī iekšējais cenzors atkāpjas. Tu kļūsti spēcīgāka. Tieši tas pats notiek arī tad, kad savus darbus izrādu ārpus Latvijas.

2.

Ja kaut ko nevaru, es cīnos, lai varētu. Ja iekrītu bedrē, daru visu, lai tiktu no tās laukā.
Domāju, ka meitenes un sievietes Latvijā ir tik spēcīgas, jo viņas motivē izjūta, ka viņas nav gana labas. Viņas nemitīgi pilnveidojas, kļūst interesantākas, pašpietiekamākas, gudrākas, spējīgākas. Arī es pati, ja kaut ko nevaru, daru visu iespējamo, lai varētu. Pārvarot grūtas situācijas, mēs audzējam iekšējos muskuļus un kļūstam spēcīgākas. Diemžēl puikām nereti šīs izjūtas nav, un viņi zaudē ar katru soli… 

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
3,49 €/4 nedēļas

Pirmās 4 nedēļas BEZ MAKSAS

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+