Cilvēks vairāk par visu vēlas gulēt un garšīgi paēst. Kur rast motivāciju?

Mēs zinām, kā vajag pareizi dzīvot un kādus lēmumus pieņemt, lai nākotnē justos labi, – ēd veselīgi, kusties, atliec naudu nebaltai dienai un visu mūžu mācies! Iespējams, sagaidot jauno gadu, kādu no šīm iecerēm arī tu no visas sirds vēlies īstenot, bet… Nereti nav pat pienācis pavasaris, kad gadumijas apņemšanās izkususi kā pērnais sniegs un tu jau atkal soļo pa iestaigātajām takām. Mērķa piepildīšana ir pamesta pusratā, un tev nav ne jausmas, kā tu atkal no tā esi novirzījusies. Bet varbūt šogad var citādi?
Ieva Jātniece
Foto: Shutterstock

Pētījumi rāda, ka mūsu vēlmes nesniedzas diži tālu, – cilvēks vairāk par visu vēlas gulēt un garšīgi paēst.

Mūsu mērķi var būt visdažādākie, bet – vai ir kas kopīgs iemesliem, kuru dēļ mēs nenonākam līdz to piepildīšanai? Latvijas Universitātes profesors sociālajā psiholoģijā Ivars Austers atbild ar pārliecinošu jā! «Kad jāplāno tālāka nākotne, mēs viegli spējam izvirzīt pareizās prioritātes, taču tagadnē, kad ieceres jārealizē, pastāv visdažādākie vilinājumi hēdoniskā nozīmē. Esot šeit un tagad, mēs vairāk varam iegūt, izdarot izvēli par labu kam citam. Savukārt, sekojot mērķim, baudījums ir jāatliek.»

Nereti mēs maldīgi piedēvējam galvenā diriģenta lomu savam loģiskajam prātam. Mums šķiet – ja saprotam, ko mums dzīvē vajag, līdz iecerētajam arī nonāksim.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS KATRU DIENU

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+