Ceļā uz digitālo mūžību

Savulaik fantastikas filmās attēlotā realitāte ar robotiem kā mājsaimniecēm un auklēm nebūt vairs nav tāla nākotne. Lai tajā iekļautos, arī katram no mums nāksies piemēroties un pieņemt, ka digitālā pasaule arvien vairāk veidos ikdienas paralēlo realitāti, modernās sabiedrības nākotni iezīmē Riga TechGirls vadītāja ANNA ANDERSONE.
Ieva Jātniece
Ieva Jātniece

Mūsu ikdiena ir mainījusies – mēs vairs nevaram sevi mierināt ar domu, ka noteiktās profesijās un vidēs tehnoloģijas nebūs klātesošas un mums nav tās jāapgūst. Pat medmāsai, lai strādātu reanimācijas nodaļā, jāprot darboties ar noteiktām tehnoloģijām. Arī mākslīgais intelekts kļūst arvien nozīmīgāks. Piemēram, jau pašlaik lauksaimniecībā sāk izmantot tehnoloģijas – droni lido pāri laukiem un ikdienā seko līdzi tam, kā augi attīstās. Iegūtie dati tiek analizēti, lai saprastu, kurās teritorijās zemei vairāk jāpievada ūdens un barības vielas. Visticamāk, jau tuvākajā laikā dažādas mūsu funkcijas pārņems mākslīgais intelekts, kurš, vadoties pēc saņemtajiem datiem, spēs paredzēt, kas notiks nākotnē. Viens piemērs: šobrīd izstrādes stadijā ir programma, kas paredzēta restorānu vadītājiem, – analizējot datus par pirkumiem iepriekšējos periodos, tā veic produktu pasūtījumus nākamajiem periodiem. Cilvēka uzdevums ir prast izmantot šīs iespējas. 

Lai turpinātu, izvēlies abonementu

Baudi kvalitatīvu saturu bez reklāmām un piedalies diskusijās.

Dāvanā meistarklase

34.99€ / 1 gads

Automātiskais maksājums ik pēc 365 dienām

Abonēt
Pirmās 4 nedēļas bez maksas

3.49€ / 4 nedēļas

Automātiskais maksājums ik pēc 28 dienām

Abonēt
Raksta abonements - 28 dienas

1.00€ / raksts

Vienreizējs maksājums

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+