Brūk pasaule, skanot Billijai Eilišai

Mana krustmeita Šarlote savos Instagram stāstiņos bieži pievieno Billijas Eilišas mūziku, un kādu vakaru es noklausījos viņas albumu. Eilišai ir 18 gadu, un Vogue marta numurs ar viņas foto uz vāka joprojām stāv uz mana galda. Kaudzē ar daudziem citiem, kas tur nolikti ar domu izlasīt kaut kad. Kad būs laiks.
Ilze Pole
Ilze Pole
Foto: Shutterstock

Tad laiks pēkšņi bija. Bet bija arī trauksme, un ar laiku neko nevarēja iesākt, jo apmulsums, sajukums, neziņa bija paralizējoši. Pāris dienu sajūta, it kā es nevarētu paelpot. Ne dziļi ieelpot, ne izelpot, diafragma un viss pārējais ķermenis bija tik sažņaugts, ka jebkura kustība prasīja piepūli. Arī smadzenes bija kā nobloķētas. Nekādus lēmumus pieņemt nebija iespējams, jo situācija tik strauji mainījās, ka pēc stundas viss izrādījās nederīgs. Tikpat pēkšņi kā pēc bumbas sprādziena man pretī bija palikušas visu manu īsto un iedomāto problēmu drupas. Ar vienu rokas vēzienu tās varēja aizslaucīt prom, lai laukums priekšā būtu pavisam tīrs. Tik daudz kas kļuva nesvarīgs. Un varbūt tas bija brīdis, kad iestājās miers. 
I had a dream/ I got everything I wanted… Billijas Eilišas dziesmas tekstu es dzirdēju pavisam citādi. Tas, ka man bija viss, ko gribēju, nebija mans sapnis: es vienmēr esmu ticējusi, ka viss, kas notika, bija domāts man. Es jau sen biju pārstājusi dalīt lietas labajās un sliktajās. Dažas mani darīja laimīgu, citas sāpēja, bet viss bija pilnvērtīgs. Tagad es tajā iekļāvu arī vienatni, distancēšanos, dīkstāvi, garlaikošanos un slēgtās robežas. Galvenais bija palikt ar savu sajūtu un nesodīt sevi, jūtot bailes. 

Lai turpinātu, izvēlies abonementu

Baudi kvalitatīvu saturu bez reklāmām un piedalies diskusijās.

Dāvanā meistarklase

34.99€ / 1 gads

Automātiskais maksājums ik pēc 365 dienām

Abonēt
Pirmās 4 nedēļas bez maksas

3.49€ / 4 nedēļas

Automātiskais maksājums ik pēc 28 dienām

Abonēt
Raksta abonements - 28 dienas

1.00€ / raksts

Vienreizējs maksājums

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+