Bijušais mācītājs Juris Rubenis: Jāpieņem, ka kaut kas ir beidzies

«Kas man palīdz tikt galā ar šo laiku, neizniekot to un skatīties uz priekšu?» Atbild Juris Rubenis, kontemplācijas skolotājs. Cilvēks, kas prot parādīt perspektīvu.
Agnese Meiere
Agnese Meiere
Foto: no izdevniecības Žurnāls Santa arhīva (Natālija Golubova)

Vismokošākā krīze kļūst tad, ja cilvēks to noliedz.

«Piederu pie cilvēkiem, kurus krīze skar ļoti tieši. Gan tāpēc, ka tagad apturēta Elijas nama – mūsu meditācijas nama Lūžņā – darbība, gan tāpēc, ka daži man ļoti tuvi cilvēki šobrīd slimo ar kovidu. Mana dzīve kļuvusi krietni lēnāka – esmu Lūžņā, taču nenotiek ne retrīti, ne semināri. Mazliet rakstu – gribas pabeigt grāmatu. 

Ikreiz, kad notiek kāda krīze, atgādinu sev: neviena krīze nav krīze visiem. Kad daudzi uzņēmumi veras ciet, dažiem bizness kā raķete iet uz augšu. Arī kad runājam par kovidkrīzi, jāapzinās – dažādu iemeslu dēļ ne visi cilvēki to uztver kā krīzi. Tāpat ne jau katras nepatikšanas vai problēma ir krīze. Un, ja vien man ir pietiekami daudz zināšanu un pieredzes, kā risināt sarežģītu situāciju, – tā nav krīze! Krīze ir situācija, kas mani noliek uz ledus un kuru nevaru atrisināt ar manā rīcībā līdz šim esošajām zināšanām un pieredzi. Bet, ja tavā rīcībā nav rīku, kas var palīdzēt, jāmeklē jauni rīki, jāmācās un jāapgūst kas jauns. Varbūt jānoskaidro – nemaz nav tādu rīku, kas tev var palīdzēt?! 

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS KATRU DIENU

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Abonē