Biežākie iemesli, kāpēc 1. janvāra apņemšanās mēdz nestrādāt

Tuvojoties jaunajam gadam, daudziem ir jaunas apņemšanās, jauni centieni sasniegt izvirzītos mērķus. Taču nereti izrādās, ka turēties pie izvirzītajiem mērķiem ir tik grūti… Kāpēc notiek tā, ka jau pēc dažām dienām vai nedēļām atkal viss atgriežas vecajās sliedēs? Varbūt stāsts ir par kādiem zemūdens akmeņiem, kas slēpjas mūsu psihē un traucē virzīties uz priekšu?
Dagnija Millere-Balandīna
Foto: Shutterstock

Konsultē 
Inta Zīle, 
ārste psihoterapeite

 

Kas notiktu, ja visi būtu tikai līderi? Kā noritētu komandas darbs? Liela iespēja, ka visi strīdētos un projekti netiktu realizēti.

Sāksim ar mūsu smadzeņu uzbūvi, kam šajā gadījumā var būt liela nozīme. «Galvas smadzeņu limbiskā sistēma ar zemgarozas kodoliem ir tā, kas cilvēkus neatšķir no citiem zīdītājiem,» skaidro ārste psihoterapeite Inta Zīle. «Tajā bioloģiski ir ieliktas visas mūsu bāzes emocijas, arī neapzinātās. Un no evolūcijas perspektīvas, ja salīdzina ar galvas smadzeņu garozu, kas atbild par kognitīvajām funkcijām (piemēram, valodu, atmiņu, domāšanu, impulsu kontroli), zemgarozas struktūras ir daudz senākas, tādējādi arī spēcīgākas. Psihoterapijā var nodalīt divas pieejas: no zemgarozas uz augšu un no garozas uz leju.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS KATRU DIENU

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+