Bārdainā pelnrušķīte Jānis Rāzna no Lauku sētas

Mēs satiekamies pirmoreiz mūžā, bet ir tā jocīgā sajūta, ka pazīstu viņu gadiem. JĀNIS RĀZNA jau septiņas sezonas sitis izbalsoto šķīvjus, skandinājis, ka lauku sētā darba daudz, un uzklausījis dalībnieku sirdsēstus TV3 šovā Lauku sēta.
Aiva Kanepone
Aiva Kanepone
Foto: no TV3 publicitātes materiāliem

Pieturzīmes

• 37 gadi.
• Studējis jurisprudenci. 
• Datu aizsardzības speciālists SIA Repharm.
• Televīzijas raidījumu Lauku sēta un Ceļo un gatavo ar bārdu vadītājs.
• Audzis Skrīveros.
• Precējies, sieva Ieva un divi bērni – Rēzija Roze un Regnārs Rauls.

Pats Jānis pa šo laiku apprecējies, ticis pie otra bērna, mainījis profesiju, kļuvis par pārliecinātu bārdaini un, par spīti pieticīgajām pavārmākslas prasmēm, pats sev izdomājis un īstenojis arī kulinārijas raidījumu. Un vēl man tika dota iespēja pataustīt viņa bārdu! 

Ir bijušas situācijas, kad aizkadrā pieeju dalībniekam un saku: ja tu ko tādu atkārtosi, tad es tev personīgi garantēju, ka tūlīt lidosi ārā.

– Tu vadi šovu Lauku sēta jau septīto sezonu! Tev neapnīk? 
– Septiņas sezonas ir septiņi gadi, tās ir septiņas vasaras, kuras neesmu bijis mājās. Man prasa: Jāni, vai tiešām tu šova dēļ darbā izņem visu atvaļinājumu un visu vasaru neesi mājās?! Atbilde ir vienkārša: es to daru, jo man patīk. Darbā ir termiņi, atbildība, likumi, līgumi, bet filmēšana ir salīdzinoši brīva laika pavadīšana. Kad notiek kāds pavērsiens, tad ejam filmēt – kāds jauns darbs, gulētiešana, kašķis galu galā! 

Honorārs nav tāds, lai es to darītu naudas dēļ, – daru, jo tas ir piedzīvojums, jaunas idejas, jauni cilvēki. Mums reizēm jautā: kā jūs tādus cilvēkus šovam atrodat? Viņi atnāk paši! Katru gadu ir 12 unikāli cilvēki, un es no viņiem kaut ko iegūstu. Būdams vadītājs, dzīvoju tur arī tad, kad nefilmējam, – pienāk viens dalībnieks, kaut ko izstāsta, pienāk otrs. Un es esmu labs klausītājs un māku glabāt noslēpumus. 

– Noslēgtā vide cilvēkus samet kā zirnekļus burkā un brīžiem izsitas gluži negaidītas raksturu šķautnes un emocijas. Tev kādreiz bijusi sajūta, ka tāds šovs ir kā staigāšana pa plānu ledu?
Lauku sēta visu laiku ir kā staigāšana pa plānu ledu.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
3,49 €/4 nedēļas

Pirmās 4 nedēļas BEZ MAKSAS

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+