Artūrs Miksons: Visbiežāk vīrietis atrod sievieti, kas līdzinās mātei

Ieraugot muskuļu kalnu vai baikeri, kurš motocikla mugurā traucas mums garām lielā ātrumā, mēdzam nodomāt – te nu ir viens vecis, kam sieva vakaros droši vien pienes aliņu… Tomēr ārējie parametri nereti ir ļoti maldinoši, un pašam vīrietim tie var būt kā pēdējais bastions, kas apliecina viņa vīrišķību. Psihoterapeiti arvien biežāk runā par vīriešu bailēm no sieviešu dusmām, kas ikdienā liek piekāpties, norīt aizvainojumus, izpatikt un arī nerunāt par sev svarīgo.
Ieva Jātniece
Foto: Shutterstock

Konsultēja
ARTŪRS MIKSONS,
ārsts psihoterapeits

Iemesli, kāpēc vīrietis izvairās saskarties ar sievietes dusmām, ir veidojušies agrīni. Tie saistīti ar zēna attiecībām ar viņam tuvāko pretējā dzimuma cilvēku – mammu.

Nevienam dzimumam nebūtu otram jāuzkundzējas – sava un otra vajadzību, vēlmju, viedokļa respektēšana rada veselīgu vidi, kurā iespējamas diskusijas un kurā arī bērni mācās respektēt savas un apkārtējo robežas. Bet dzīvē nereti tā nenotiek. Šoreiz rakstām par vīriešu piekāpšanos un bailēm sievietes neapmierinātības radītā pretspara priekšā, tomēr šis stāsts varētu būt arī apgriezts, kurā vīrietis dominē, bet sieviete piekāpjas – vienkārši par to runā retāk, jo vīrieši savas bailes vairāk slēpj. Jebkurā gadījumā pāra kontekstā šādu tandēmu veido partneri, no kuriem viens nespēj par sevi pastāvēt, bet otrs savas neapzinātās bailes cenšas maskēt ar dominējošu uzvedību. 

Kā satiekas dusmas un bailes?

Iemesli, kāpēc vīrietis izvairās saskarties ar sievietes dusmām, ir veidojušies agrīni. Tie saistīti ar zēna attiecībām ar viņam tuvāko pretējā dzimuma cilvēku – mammu – un paša reiz piedzīvotām un izpaustām dusmām. 

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Vienreizējs maksājums

Abonēt
Oriģināls saturs katru dienu

3,49 €/4 nedēļas

Automātiskais maksājums ik pēc 28 dienām

Abonēt
2 orģinālraksti dienā 365 dienas gadā

34,99 €/1 gads

Automātiskais maksājums ik pēc 365 dienām

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+