Andris Freidenfelds: Es trāpīju savā visradošākajā desmitgadē

Viņš dzied un dziesmām sacer vārdus, pa dienas vidu izklaidē Radio SWH klausītājus, bet Mazās sestdienas ir viņa saldēdiens. Andris Freidenfelds, kas vienmēr publiku sajūsmina ar asprātībām un jokiem, dzīvē izskatās kluss un noslēgts. Šķiet, viņš labprātāk dzīvotu starp savām vinila platēm un grāmatām. Un tas nepavisam neiet kopā ar to cilvēku, kurš Labvēlīgā tipa koncertos spējīgs no vietas izkustināt pat estrādes soliņu.
Aiva Alksne
Foto: Matīss Markovskis

Tā bija viena no jūlija viskarstākajām dienām. Tā pati diena, kad elektrības kilovatstunda bija briljanta vērtībā. Andris tikko bija atbraucis mājās no darba radio, norunājām, ka mūsu saruna būs Saulkrastos, un spriedām, kur tieši lai satiekamies. «Oi, nē – uz centrālo jūru, kur kafejnīca, neiesim,» viņš teica. «Tad man būs ar visiem jāsveicinās un jārunājas… Iesim uz to ieliņu mežā, kur Saulkrastos notiek koncerti un svētki!»
Kad ņemu laukā no somas diktofonu, Andris nopūšas: vai dieniņ, cik mēs ilgi runāsim! Izrādās, viņš ieraudzījis rezerves baterijas manam diktofonam… Mazliet vēl jāpaklausās, ka viņam ne pārāk patīk intervēties un vispār – pēc intervijām viņam vienmēr sanākot kādi
s••i. Tā nu abi sēžam blakus, es skatos uz viņu, viņš uz bruģi, un visbeidzot Andris saka: nu labi, prasiet man kaut ko. 

Ar gadiem cilvēkam laikam to robežšķirtni vairs negribas svinēt.

Labvēlīgais tips savus 30 kā sāka svinēt ar koncertiem jūlijā, tā turpinās līdz pat oktobra beigām. Jums pašam arī patīk svinēt jubilejas? 
– Ne es svinēju savus piecdesmit, ne arī tagad savus sešdesmit. Man ir viens tāds kolēģis, kurš vispār savās dzimšanas dienās noslēpjas – nenāk uz darbu, pazūd, viņu nevar satikt. Viss, viņa nav. Ar gadiem cilvēkam laikam to robežšķirtni vairs negribas svinēt. Bet grupai divus gadus nekādi koncerti nav bijuši, domājām – tagad varētu būt, varētu arī nebūt, bet nu tā laimīgi sakrita ar jubileju kopā, ka nolēmām – okei, nosvinēsim! 

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
Oriģināls saturs katru dienu

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+