Anatolijs Danilāns: Dzīve visiem piespēlē klapatas

«Šie nekādā gadījumā nav grūtākie laiki, kas bijuši manā dzīvē. Domāju, ka daudziem Latvijā šie nav grūtākie laiki,» ar optimismu saka gastroenterologs profesors ANATOLIJS DANILĀNS un vēlas ar savām pārdomām un stāstiem par dzīvē piedzīvoto uzmundrināt mūsu lasītājus.
Līga Blaua
Līga Blaua
Foto: Matīss Markovskis

Beidziet baidīties un klausiet speciālistus!

«Bedrē mēs esam, to nevar noliegt, bet mums ir diezgan labas zināšanas, un mēs spējam tikt galā ar vīrusiem, kas mūs apdraud. Šis vīruss, kas apturējis ierasto dzīvi, nav izdomāts, tas ir reāls, un mums ir jāklausa speciālistu norādījumiem. Visiem lieku pie sirds – klausiet ārstus un valdību! Viņi rīkojas ļoti saprātīgi un atbildīgi, un esmu apmierināts, ka cilvēki Latvijā, salīdzinot ar daudzām citām zemēm, arī ir saprātīgi un inteliģenti. Mēs paklausām, ko mums šādā krīzes situācijā saka. Jā, mēs varam mājās virtuvē papurkšķēt par noteikumiem, kas jāievēro, bet es rekomendēju, ka mediķu un valdības rīkojumiem ir jāklausa. Tā ir vienīgā iespēja, kā apturēt pandēmiju, un mums tie noteikumi, salīdzinājumā ar daudzām citām valstīm, ne tuvu nav tie stingrākie.

Man patīk cilvēki, kuri kādā brīdī bijuši bedrē, bet no tās izrāpušies.

Esmu no tiem, kas ļoti tic Latvijā dzīvojošajiem ļaudīm, vienmēr esmu gribējis ar viņiem sarunāties, arī tagad runāju un zinu, ka viņi ieklausās. Tas, ko es gribu teikt katram, – ja esi apslimis, lūdzu, paliec mājās! Neej cilvēkos, lai vīrusu nepārmestu uz kādu citu! Tas ir vissvarīgākais un būtiskākais. Ja esi vesels, izej laukā, pasporto! Skrien pa mežu! Es skrienu pa Uzvaras parku, kur blakus dzīvoju. Ievēroju distanci.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS KATRU DIENU

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+