Alpīnists Juris Alberts Ulmanis: Nevaru tiesāt cilvēkus, bet… Blakus ir karš!

Zemessargs, alpīnists Juris Alberts Ulmanis gada laikā Ukrainā zaudējis sešus savus draugus karavīrus. Kopš kara sākuma Juris daudzreiz devies uz Ukrainu, lai vestu uz fronti lietas, ko karavīri viņam lūguši sagādāt. Šis karš viņam ir ļoti personīgs. Juris ir arī kalnos kāpējs un šopavasar nolēmis sasniegt Everesta virsotni – tajā viņš plāno uznest arī Ukrainas karogu.
Gundega Gauja
Gundega Gauja
Foto: Māris Kreicbergs

«Sabiedrībā nepazīstami cilvēki publisko savas nedēļas nogales fotogrāfijas» – ar šādu virsrakstu sociālajos tīklos Juris regulāri publisko jaunākās fotogrāfijas no Ukrainas karstajiem punktiem. Miruši cilvēki, drupas, asaras. Tā viņš izsmej pašmāju slavenības, kas savukārt publiskojušas savas atpūtas pasākumu un kokteiļvakaru bildes. Viņš arī stingri iestājas pret krievu kultūras patērēšanu Latvijā, centies savākt parakstus elektrības atslēgšanai Krievijas vēstniecībai Latvijā un nemitīgi atgādina par okupāciju un tās sekām mūsu valstī.

Nevar vienkārši atpestīt savu karmu, aizejot uz labdarības koncertu Ukrainai. 

Nepaguris aicinājis latviešus stāties Zemessardzē, bet latviešu sievietes – nedraudzēties ar vīriešiem, kas nav zemessargi. Juris labi saprot, ka daļu sabiedrības viņa komunikācijas veids var arī kaitināt, pat sadusmot, taču jebkuri līdzekļi ir labi, lai sasniegtu mērķi – neļaut aizmirst par ciešanām un šausmām, kas šobrīd notiek Ukrainā. Ir jāturpina atbalstīt ukraiņus, kā vien to spējam. Pa šo gadu Juris ziedojumos savācis tūkstošiem eiro, par ko ukraiņu karavīriem iegādātas dzīvību glābjošas lietas. Tomēr tas viss viņu arī attālinājis no daudziem ikdienas procesiem Latvijā – tik daudz kas cits dzīvē vairs nešķiet jēdzīgs vai svarīgs.  
 

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS KATRU DIENU

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+