Aktrise Inga Tropa: Maniem mīļajiem neviens nepieskarsies! Es kā vilcene nokodīšu

Ingas Tropas stāsts ir par drosmi un spēku. Un šķiet, ka drosme nolikt aktrises un režisores ambīcijas, uzvilkt formu, pakļauties reglamentam, gulēt dubļos, ņemt rokā ieroci nav grūtākā šī stāsta daļa.
Gunta Šenberga
Foto: Matīss Markovskis

Jaunajā Rīgas teātrī Inga spēlē divās jaudīgās izrādēs, kas stāsta tieši par šo laiku. Sliktajos ceļos, ko pagājušajā pavasarī drīz pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā iestudēja Kristīne Krūze-Hermane. Šī izrāde atgādina, ka viss nesākās 24. februārī, bet atgriežas Donbasā kara sākumā. Savukārt Milžu cīņas veidojuši trīs kolēģi un domubiedri – režisore un autore Marija Linarte un aktieri Jānis Grūtups un Inga Tropa. Tā ir par viņiem pašiem un viņiem līdzīgajiem. Cilvēkiem, kas pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā iestājās Zemessardzē. Izrādes programmiņā Inga saka: «Es baidos no kara un man tas riebjas, bet nolēmu dot zvērestu un stāties Zemessardzē, jo vēlos nosargāt savas vērtības, ko mīlu un kam ticu – ģimeni un tuvos cilvēkus, savu senču tradīcijas un zemi. Un nevienam nav tiesību atbrīvot mūs un pavēlēt, kā dzīvot. [..] Pēc katrām Zemessardzes mācībām es esmu zaudējusi ilūzijas, toties ieguvusi skaidrāku dzīves un savu spēju izpratni. Mans ego piedzīvo nemitīgas krīzes, bet tas mani veido par apzinātāku cilvēku. Zemessardze man palīdz pieaugt un ar cieņu pieņemt dzīvi. Pēc gada Zemessardzē manī ir ievērojami lielāks miers, laimes un pateicības sajūta par visu, kas ik dienas man ir dots.» 

Pagājušajā vasarā – apmēram tajā pašā laikā, kad trenējās Zemessardzē, Inga nofilmējās savā pirmajā galvenajā lomā pilnmetrāžas filmā – režisores Lienes Lindes Melnajā samtā –, kurai drīz vajadzētu parādīties uz ekrāniem.

Lai es par notikušo klusētu, man tika draudēts, ka nogalinās manus vecākus un manu mazo māsu…

Neatkarīgajā Dirty Deal Teatro Inga spēlē izrādē Pārcēlāja, kurai pati ir autore un režisore. Pēc izrādes neskan aplausi. Cilvēki cits pēc cita lēni pieceļas no saliekamajām gultiņām, kur, Ingas apsegti, klausījušies viņas balsī, un klusēdami aiziet. Ļoti gribas viņu apskaut. Arī Pārcēlājā ir viņas pieredze. Ilgi glabāta sevī. Līdz pagājušā gada jūnijā Inga bija gatava par to runāt, žurnālā IEVA manai kolēģei Aivai Alksnei pēc milzīgas klusuma pauzes atklājot: «Esmu no tiem bērniem, kas četru piecu gadu vecumā vairākkārt izvaroti.» 

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS KATRU DIENU

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Abonē