Aktrise Elīna Vāne: Nekad mūžā nebiju domājusi, ka tas būs tik satricinoši

Kad pērn ELĪNA VĀNE saņēma piedāvājumu strādāt Dailes teātrī, viņa padomāja, padomāja, tomēr nolēma palikt uzticīga savam Valmieras teātrim. Šosezon viņai teātrī būs divas jaunas lomas, Elīna turpina filmēties seriālā Viņas melo labāk un jūtas laimīga, dzīvojot savā Valmieras mājā. Mēs sēžam viņas plašajā dārzā un runājam gan par šā brīža sajūtām, gan arī par laiku, kas pandēmijas dēļ daudz ko ir mainījis.
Aiva Alksne
Foto: Matīss Markovskis

Man izrādē ir teksts uz 83 lapaspusēm. Es tur visu laiku runāju.

Dzīve pēc liktenīgā ģenerālmēģinājuma

«Tas bija 2020. gada 12. marts. Izrādes Tilti pieņemšana Apaļajā zālē. Nākamajā dienā vajadzēja būt pirmizrādei, kas tā arī nenotika. Jau pirms ģenerālmēģinājuma atnāca mūsu teātra direktore Evita Sniedze un teica – ir sarkanie signāli, ka kaut kas mūsu ikdienas dzīvē mainīsies.

Starpbrīdī iestājās panika, jo no Maskavas uz Latviju ar bērniem ceļā bija izrādes režisora Georgija Surkova sieva, un viņai pirms robežas vilcienā pateikts – kāpiet ārā, jo, ja iebrauksiet Latvijā, jūs mājās vairs netiksiet, Latvija slēdz robežu. Viņa bija histērijā, režisors ārprātā – vai tad nevarot ļaut vismaz nospēlēt pirmizrādi viņa sievai… Tad vēl uzzinājām, ka zālē ir cilvēks, kurš tikko atbraucis no Izraēlas, un mums uz skatuves spēlē kolēģe, kura gaida bērniņu… Skatījos uz trupas vadītāju, kurš sēdēja zālē, un man likās, ka viņam mati ir sacēlušies stāvus. Es šo brīdi mūžam neaizmirsīšu. Izjūtas bija kā bērnībā, kad gaidi – varbūt tomēr iestāsies tie mīnus trīsdesmit grādi un nebūs jāiet uz skolu. Ka notiks kaut kas un viss atkal būs kā līdz šim. Jo pirmo reizi viss, pilnīgi viss apstājas…

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS KATRU DIENU

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+