Aktrise Dina Kuple: Tik sāpīgi dzīve lauž retos 1

Viņa nav aizmirstama – atvaraini liriska, traģiska, komiska, magnētiska… Spožā, kura varēja nospēlēt visu. Aktrise DINA KUPLE. Šogad viņa svinētu deviņdesmito jubileju. Šopavasar aprit tieši desmit gadu, kopš viņas vairs nav.
Ineta Meimane
Ineta Meimane
Foto: No Artas Tones personiskā arhīva

Paliek turpat simt nospēlētu lomu teātrī, desmit – kino. Normunda meitene Gundega, kultūras komisijas locekle Anita Sondore no Četriem baltiem krekliem, Klēra no Dzelzs magnolijām… Selma Lāgerlēva no izrādes Tēlu meistari… Latvijas Radioteātra arhīvs glabā milzumu ierakstu ar Dinu Kupli. Šodienas divdesmitgadnieki atceras viņas glāsmaino balsi radio pasakā par vientuļo zeķīti…

Dāma kažokādas cepurē. Distancētā, bet ne iedomīgā. Neuzminamā.

 

Arī aktrises meita Arta Tone saglabā patību. Tas viņā no Dinas. Ilgus gadus Arta strādāja žurnālistikā, šobrīd viņa ir tiesu tulce. Šis būs stāsts par Dinu Kupli Artas acīm – ļoti personisks.

Atmiņu uzplaiksnījumos mamma Artai nozīmē dvēselisku tuvību. Atslēgas pagriezienu bērnības durvīs vēlu vakaros, segā glabātus siltus kartupeļus ar cīsiņiem… Mazo rokas pulkstenīti ar melno saitiņu, ko Dinai dāvinājis Artas tēvs… Papīra lelles ar maināmiem tērpiem, ko Dina zīmēja meitai, – fon Trapu ģimenes bērni no filmas Mūzikas skaņas…«Vienmēr viena otrai atstājām vakariņas, viena otrai saklājām gultu… Bija mums tādi rituāli.»

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS KATRU DIENU

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+