Aktrise Alise Dzene: Ir brīži, kad sievišķībā sajūtu tādu spēku, ka pati no tā sabīstos

Teātra un kino aktrise Alise Dzene. Viņā savienojas pirmatnējs talants, neirotisks trauslums un ekstrēma drosme. Viestura Kairiša jaunajā filmā Janvāris viņa spēlē galvenā varoņa mīļoto.
Ineta Meimane
Ineta Meimane
Foto: Aiga Rēdmane. Stils: Laila Trilopa

Gribu atvainoties kolēģiem. Protams, meli agri vai vēlu nāk gaismā. Nu, ko? Pati kļūdījos, pati dabūju pa pakaļu.

– No vienas puses, tu atstāj perfekti noformētas, pārdrosmīgas būtnes iespaidu, no otras – izstaro tādu kā nervozu haosu. 
– O, interesanti! Bet varbūt aktierim tas ir pat labi? Varbūt esmu uztraukusies? 

– Tad sāksim ar tēmu, ko nevaram apiet, – izrunājam, un miers. Pirms gada tu uzrakstīji atlūgumu Dailes teātrī. Teātris publiskoja, ka «kolēģe izdarījusi nopietnu pārkāpumu un tas nav savienojams ar turpmāku vietu teātra štatā». Bet pēc tam paši publiski raudāja – «viņa taču ir tik talantīga», «viss izveidojies tik sāpīgi». Izskanēja: Alisei nācās uzrakstīt atlūgumu, jo, kamēr visi solidāri spļāva siekalu testam, viņa «apliecināja, ka testu veikusi, kaut tā nebija taisnība». Kas īsti toreiz notika?
– Mana mamma arī teica: «Tu pēc notikuma neesi neko teikusi, tagad vajadzētu vismaz kaut ko pateikt.» Un es saku: jā, fakts tāds bija – sameloju. Brīdī, kad to darīju, jutos slikti, bet bija sajūta, ka citādi nevar, ka šī spēle jāspēlē pēc saviem noteikumiem. 

Gribu atvainoties kolēģiem par to. Protams, meli agri vai vēlu nāk gaismā. Nu, ko? Pati kļūdījos, pati dabūju pa pakaļu. Protams, tā ir uzticības sašķobīšana. Bet tobrīd, kā daudzi no mums, jutos apspiesta – nevaru godīgi darīt to, ko uzskatu par pareizu. Manam raksturam neder, ka nav izvēles iespēju, ka ir viens lielais noteicējs – būs tikai tā un nekā citādi. Tāpēc labāk dzīvoju saskaņā ar sirdsbalsi, būvēju pati savu pasauli. Kad vēl mācījos augstskolā, manā blociņā bija ierakstīts: kad teātris nāk tev virsū – bēdz no tā! 

Turklāt man prasījās paiet malā no tā burbuļa, ko vēroju ārpus skatuves: visādiem aktieru gājieniem, kad redzi – cilvēks nemitīgi spēlē, nav viņš pats.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS KATRU DIENU

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+