Aktieris Maksims Busels: Sievietei jāsaprot, ka viņai nepiederēšu. Viņa var tikai baudīt, kamēr esmu

Atzīšos uzreiz – neesmu redzējusi MAKSIMU BUSELU nevienā lomā. Tas nav labi. Īpaši, kad 2018. gadā viņš par savu lomu izrādē 1900. Leģenda par pianistu divdesmit piecu gadu vecumā tika nominēts kā Gada aktieris kopā ar tādiem teātra meistariem kā Daudziņš, Strads un Ķesteris. Ar Maksimu satikos tieši pirms gada, kad viņš atsaucās manai akcijai Mīlam teātri viesnīcā Villa Santa. Tajā vasaras vakarā ar savu balsi un mūziku viņš burtiski uzbūra Čehova Ķiršu dārza skumjas par aizejošo laikmetu. Tas bija skaisti.
Santa Anča
Santa Anča
Foto: Lauris Vīksne. Stils: Līga Vekmane

– Pārsteidzoši, bet esi izdarījis kardinālu izvēli – aizgājis no Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra. Pastāsti, kāds šobrīd ir tavs statuss!
– Uzreiz gribu reaģēt uz apgalvojumu aizgāju no teātra. Tā nav taisnība. Neplānoju un negribēju to darīt, bet mani apstiprināja galvenajā, krievu detektīva lomā somu un franču seriālā Ziemeļpols otrajā sezonā. Viņi meklēja eiropeisku Džeimsu Bondu. Un kā man teica aģente… 

Manī joprojām ir bezgalīgi liels paldies Sandrai Kļaviņai. Lai arī rīkojos ļoti nevīrišķīgi, jo toreiz godīgi nepārtraucu mūsu attiecības.

– Tev ir sava aģente?
– Man ir divas aģentes, viena strādā krievvalodīgajā tirgū, tūlīt man sākas visas vasaras projekts – filmēšanās Kijevā –, bet Eiropas un Amerikas tirgum man ir cita aģente. Ja ir aģents, tas ir normāli un ētiski pareizi, jo tad varu domāt par tēlu un mākslu, man nav jādomā, kur varu sagatavoties, kā nokļūšu līdz laukumam, kur atpūtīšos starp ainām, un man nav jāstrīdas par honorāru. Rudenī, pašā trakākajā pandēmijas laikā, Nika man teica – saproti, Maksim, katrs latviešu aktieris sapņo par tādu projektu. Būtu bijis stulbi no šāda high class projekta atteikties. Gāju pie mūsu direktores Danas Bjorkas jau ar skaidru faktu – Dana, mani apstiprināja, braukšu, domājam variantu, kā mani varat palaist. Teicu, ka esmu ar mieru būt bezalgas atvaļinājumā.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
Oriģināls saturs katru dienu

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+