Aktieris Jānis Jarāns: Alkohols man no smadzenēm ir izdzēsts

Aktieris JĀNIS JARĀNS ir viens no pirmajiem un arī zināmākajiem Latvijas jokotājiem. Viņa radītais tēls Mildiņa nupat piedzīvojis jaunu popularitātes vilni, izpelnoties lielu atzinību šobrīd tik populārajā lietotnē Tik Tok. Tomēr Jānī ir arī smeldzīgā stīga, un aiz jokiem bieži tiek slēpti lieli dvēseles pārdzīvojumi.
Agnese Meiere
Agnese Meiere
Foto: Matīss Markovskis

Dažreiz, kad vasarā nebija darba, uzkāpu uz korķa uz kādu mēnesi. Tikai tagad saprotu, cik tas bija stulbi.

– Kaut esat spēlējis arī nopietnas lomas, gadiem ilgi jūs uztver tikai kā komiķi, jokotāju. Nupat pilnībā mainījāt savu ampluā, mēnesi aizvadot… cietumā.
– Paldies Dievam, nekad neesmu bijis ieslodzīts cietumā. Esmu gājis garām un domājis – kā būtu, ja es tur būtu… Bet tagad man bija iespēja tur pabūt, jo filmējos divpadsmit sēriju seriālā Tunelis. Laimējās – man iedeva ļoti interesantu lomu. Nelielu, bet aizraujošu. Tēloju arhitektu, kurš televīzijā ierauga, kā sabrūk viņa projektētā māja. Un jau pēc nedēļas viņš ir cietumā. Viņš vienīgais no visiem, kas varētu būt vainojami. Sasaucas ar nupat Latvijā pieredzēto, vai ne? Tā ir mana varoņa pirmā iepazīšanās ar cietumu. Tālākos notikumus negribas atklāt, bet filmas nosaukums Tunelis jau daudz ko pasaka priekšā.  
Brasas cietums jau gadu nedarbojas, bet tur viss saglabāts, kā bijis. Tā aura… To nevar izstāstīt. Šausmīgi. Seriālā filmējās un par konsultantiem bija pieaicināti divi bijušie cietuma apsargi. Viņi arī pamācīja, kā uzvesties: tā neej, dari tā, bet par šādām izdarībām tevi varētu arī nosist… Prātam neaptverami! Man ir laimējies būt daudzās paralēlajās pasaulēs – golfs, ceļojumi, bet par cietuma dzīvi gan neko daudz nezināju. Nu esmu tajā ieskatījies. 

– Ir cilvēki, kas dzīvi pašreizējā situācijā salīdzina ar cietumu. Redzat kādu līdzību starp īsto cietumu un to, kas šobrīd notiek pasaulē? 

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS KATRU DIENU

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+