Aktieris Ivars Kalniņš: Sāpes mani ir pamatīgi mācījušas 1

Spilgtākais latviešu kinoaktieris. Cēls profils. Mierīgs, smaidošs skatiens. Skopi vārdi iemieso vīrišķības esenci. IVARS KALNIŅŠ. Atzīts par vienu no skaistākajiem vīriešiem. Bijušās Padomju Savienības visvairāk pieprasīto aktieru saraksta augšgalā – aristokrāta, mīlētāja, supermena lomās. Toms Fenels, Drongo, Herberts, Italo. Joprojām noslēpumains un trauksmains, kaut viņam jau pāri 70.  No retajiem, kam piestāv gadi. Bet smaržīgām jūnija naktīm piestāv kino ar Ivaru Kalniņu.
Ineta Meimane
Ineta Meimane
Foto: no izdevniecības Žurnāls Santa arhīva
  • Par lomu filmā Parīzes antikvārs (2002) – turīgu biznesmeni, juvelieri, kas investē kosmosa biznesā, – Kalniņš saņēmis krievu kosmonauta Titova parakstītu sertifikātu par to, ka viņa vārdā ir nosaukts zvaigznājs. 

  • Pirmais iespaids par Ivaru Kalniņu ārpus ekrāna – viņā nav viltus garīguma. Un – vēss pret cilvēkiem.

  • Jūnija vakaros noteikti jāskatās arī Arvīda Krieva filma Fotogrāfija ar sievieti un mežakuili (1987). Tajā Kalniņš pārsteidz, spoži nospēlējot greizsirdīgu estētu, skaistu lietu mīļotāju, fanātisku botāniķi Zigurdu, kurš greizsirdības uzplūdos nošauj sievas mīļāko.

Kinogēniskais

Leģendārā kinozinātniece Valentīna Freimane par savu studentu teikusi: viņa humanitārā izglītība ir ļoti viduvēja, taču – ļoti ātra un patstāvīga uztvere. Ivars centās – nīka bibliotēkās, viņam, zēnam no vakarskolas, daudz vajadzēja apgūt forsējot.

Bet stāsts sākas Grīziņkalnā, Zvaigžņu ielā. Biķernieku mežā Ivars joprojām zina katru taciņu. Četru bērnu ģimenes atvase, agri pieaudzis, gan šķipelējis akmeņogles, gan zemi racis, gan govis ganījis, gan bijis atslēdznieka māceklis. Nopietna dzīve. Nopirka ģitāru, ballītēs tēloja Makartniju… 

Tur, kur tagad Dailes teātris, reiz bija medicīnas darbinieku klubiņš, koka būdiņa, tur nāca mediķes un dažādu rajonu sliktie zēni. «Visas tās stilīgās frizūras, tupelītes, kļošenes. Man bija savs šuvējs, viņš izārdīja parastās bikses un galos uztaisīja mēbeļauduma ielaidumus – kļošā. Cits čoms taisīja ādas uzlīmes, ar lodāmuru aprakstīja…» 

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
Oriģināls saturs katru dienu

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+