Aivara Endziņa dēls Jānis: Man gribas sevi pierādīt un apsteigt tēti panākumos

Tēvs: AIVARS ENDZIŅŠ, jurists, pirmais Satversmes tiesas priekšsēdētājs. Dēls: JĀNIS ENDZIŅŠ, jurists, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras priekšsēdētājs. … Miers uz zemes, un cilvēkiem labs prāts – tādu gada nogali mums vajag. Mums vajag tādas mājas, kurās Ziemassvētku vecīša mēteli velk vīri ar stāju un atbildību par saviem vārdiem, darbiem, savu ģimeni un valsti.
Lolita Lūse
Lolita Lūse
Foto: Matīss Markovskis

– Kāds jums bijis šis gads?

JĀNIS: Diezgan sarežģīts. Intensīvs un saspringts ikdienas darbs Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamerā, un nepārtraukti kaut kur līdzās – kovida tematika. Arī privātajā jomā bijis gana sarežģīts gads. Mana ģimene mainīja dzīvesvietu – pārvācāmies no Rīgas uz Mārupi.

AIVARS: Tuvāk pie manis!

JĀNIS: Tas gan – tuvāk. Man bija mērķis pārcelties līdz laikam, kad dēls sāks iet skolā. Tā arī notika. Šogad Miks sāka mācīties 1. klasē tajā pašā skolā, kurā savulaik mācījos es, – nu jau Mārupes ģimnāzijā. Diemžēl bijuši arī satraucoši notikumi, kas gadam piešķīruši nepatīkamu kontekstu. Bet tāda ir dzīve.

Jānis: Kādos svētkos mēs ar bērnības draugu izdomājām, ka reizi par visām reizēm vajag salaveci noķert vai vismaz izpētīt.

AIVARS: Kopš marta esmu pilntiesīgs pensionārs – beidzu savas darba gaitas augstskolā Turība. 9. decembrī, atzīmējām Satversmes tiesas 25. gadadienu – man, pirmajam Satversmes tiesas priekšsēdētājam, tas bija nozīmīgs notikums. Bet dienu iepriekš nosvinēju dzimšanas dienu. Smejos, ka sākās otrā jaunība – palika 18 gadu, jo manā vecumā gadskaitļa cipari jāgriež otrādi. Varu priecāties, ka mani joprojām atceras, – saņēmu daudz īsziņu un telefona zvanu ar laba vēlējumiem.

Priecājos, ka decembrī sasniga daudz sniega – varēju izkustēties ar sniega lāpstu, un kustības cilvēkam vienmēr nāk par labu. Gada negatīvākais notikums – smagi saslima mana sieva Ināra. Man bija jāmēģina viņu visiem spēkiem uzmundrināt un ticēt, ka viss būs kārtībā. Tādā cerībā arī palieku, un, paldies Dievam, iet uz labo pusi. 

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS KATRU DIENU

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+