Ainārs Ančevskis: Es visu laiku biju dzīvojis citiem

Nacionālā teātra aktieris Ainārs Ančevskis saimnieko savās lauku mājās Vecumniekos un tad, kad teātrī mēģinājumi vai izrādes, sēžas auto un brauc uz Rīgu. Mazliet gan bēdīgs, ka teātrī viņam vairs nav tik daudz jaunu lomu. Toties viņa acīs vairs nav dziļo skumju. Varbūt tāpēc, ka pats ar sevi izcīnījis lielas kaujas un viņam atkal ir ģimene. Bet par šo tēmu velti mēģināt runāt. Ainārs sakniebj lūpas un saka – nebūs.
Aiva Alksne
Foto: Māris Kreicbergs

Man ir prieks, ka beidzot varu parūpēties par savu krustmāti – pēc mammas aiziešanas viņa turēja rūpi par mani un tur joprojām.

– Pēc trim stundām vērsies priekškars un sāksies izrāde La Kritusī, kur arī jums ir loma. Aizdomājos – varbūt jums ir kāds savs rituāls pirms izrādes?
– Man nepieciešams ierasties teātrī ne vēlāk kā stundu pirms izrādes. Apbrīnoju kolēģus, kas var ieskriet pēdējā mirklī, frizētavā sataisīt matus, uzvilkt kostīmu, un – žiks! – uz skatuves. Man vajag tā mierīgi saģērbties, mierīgi sagatavoties, iziet cauri tekstam. Zinu, ka daudzi kolēģi obligāti pārlasa savu eksemplāru, es parasti mēģinu galvā iziet cauri, un, ja kaut kur iestājas kāds knakšķis, tad paskatos lugas eksemplārā. Jā, stunda vai pusotras – tas ir mans miera rituāls. Kādu dūmaliņu vēl, kādu kapužiņu. Miers man vajadzīgs, jo tā histēriski ieskriet un uzskriet uz skatuves es negribētu.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS KATRU DIENU

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
-50% visiem skolotājiem
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ
Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Abonē