Agnese Kleina: Smeldze ir manas dzīves izjūta

Par jaunā mākslas centra Zuzeum direktori un grāmatžurnāla Benji Knewman izdevēju AGNESI KLEINU var teikt, ka viņa ir tas, ko viņa dara. Pašas radītā dzīves telpa ir vieta, kurā elementi, ko daudzi mēdz apzināti nošķirt, – radošais process, darbs, atpūta, attiecības – nav atdalāmi. Viss ir viens, turklāt ar nerimstošu tieksmi uz mainību.
Zane Blanka
Zane Blanka
Foto: Vika Anisko

Vēl man liekas, ka smeldze ir arī tāda latviska lieta. Redz, mums mainās gadalaiki, un mēs jau par to varam pasmelgt.

 

 

Agneses ceļš līdz muzeja direktores krēslam bijis visai raibs. Žurnāliste un redaktore, zīmolu stiliste, savulaik ļoti populāra modes bloga veidotāja, TV raidījuma vadītāja un nu arī izdevēja. Ieguvusi bakalaura grādu Kultūras akadēmijā Latvijas un Francijas kultūras sakaros un maģistra grādu uzņēmējdarbībā Stokholmas Ekonomikas augstskolā. Agnese vienmēr izcēlusies no pūļa – ar vizuālo tēlu, ar citādu pieeju, tiekšanos prom no ierastā. Tāpēc nereti bijusi arī pirmā – parāva aiz sevis veselu modes blogu vilni Latvijā, viņas izdotajam koncepta plānotājam nākamajos gados sekoja rinda līdzīgu produktu. Ar Agnesi tiekamies Zuzeum dažas nedēļas pēc tā atklāšanas.

– Kad pirms desmit gadiem bija tava iepriekšējā intervija SANTAI, tavs modes blogs bija slavas zenītā, bet tu pati jau tobrīd ilgojies pēc kaut kā vēl un teici – vai tiešām tas ir viss? Man ar to nepietiek! 
– Tas bija ļoti sen, un es sevi vispār vairs neatceros kā blogeri. Tā ir kaut kāda aiziepriekšējā dzīve. Savu blogu izdzēsu, un tā adrese ir pāradresēta uz Benji Knewman. Lietas, kas ir beigušas savu darbību, es vai nu atdodu tālāk, vai izmetu. Tas attiecas uz visu manā dzīvē.

– Tātad nekā lieka?

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS KATRU DIENU

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+