Zero Waste – paradums, kurš sākas ģimenē

Domājot par to, kāda būs pasaule, kurā reiz dzīvos mūsu bērni un mazbērni, arvien vairāk ģimeņu pievēršas Zero Waste kustībai. Tās mērķis ir mazināt atkritumu daudzumu, iegādājoties dabai draudzīgus produktus, kā arī šķirojot atkritumus, lai pēc tam tos būtu iespējams pārstrādāt. Cik viegli ir pievērsties bezatkritumu dzīvesveidam, ja mājās ir mazi bērni? Pieredzē dalās RASMAŅU ģimene no Rīgas un GAIDELIONU ģimene no Cēsīm.
Madara Ozoliņa
Madara Ozoliņa

Zināji? Zero Waste (nulles atkritumi) kustība ir radusies pagājušā gadsimta sešdesmitajos gados, un tās vīzija ir pasaule bez atkritumiem. Mainot savus ikdienas ieradumus – labojot, pārveidojot, lietojot vēlreiz un šķirojot pārstrādei –, būtiski varam mazināt atkritumu kalnus.

 

 

Pieredzē dalās Klinta un Edmunds Rasmaņi, Odrijas (7 mēneši) un Edvarda (2 gadi 4 mēneši) vecāki.
 
Stāsta KLINTA:

Ar ko mēs sākām?

Mūsu ģimene bezatkritumu dzīvesveidam sāka pievērsties aptuveni pirms pusotra gada. Zero Waste vai, kā mēdzam teikt, Less Waste (tas būtu tuvāk tam, ko mēģinām darīt) pievērsos tad, kad redzēju baisu statistiku par vienreizlietojamo autiņbiksīšu sadalīšanos. Izrādās, tās pilnībā sadalās aptuveni 800 gadu laikā. Vājprāts! Kļuva slikti, domājot par to, kāda būs pasaule mūsu bērniem.

Mēs to darām mūsu bērnu nākotnes un arī labākas mūsu pašu dzīves vārdā.

Divas draudzenes mani iedrošināja palūkoties no malas uz dažādām lietām un sākt rīkoties  – mainīt ikdienas paradumus. Ja par kaut ko iedegos un redzu tam mērķi, tad uz to eju. Pamazām un varbūt ne tik vienkārši, bet eju. Priecājos, ka jau pašā sākumā mani atbalstīja arī vīrs. Mēs to darām mūsu bērnu nākotnes un arī labākas mūsu pašu dzīves vārdā.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
Oriģināls saturs katru dienu

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+