Lasha Tumbai. Russia goodbye! Verkas Serdjučkas neticamā dzīve

Vai pazīstat ukraiņu dziedātāju, humoristu, aktieri, televīzijas raidījumu vadītāju Andriju Danilko? Ļoti iespējams, ka ne. Bet vai zināt Verku Serdjučku, jocīgo dāmu ar zvaigzni uz galvas, kas plūca laurus Eirovīzijā, taču nokļuva melnajā sarakstā Krievijā?
Sandra Eglīte
Sandra Eglīte
Foto: Shutterstock

Andrijam tad bija tikai astoņpadsmit un pat prātā neienāca, ka, iedvesmojies no skolas apkopējas, ir atradis personāžu, kas padarīs viņu slavenu.

Internetā meklējot ziņas par kara gaitu Ukrainā, ievēroju, ka pret karu noskaņotie krievu žurnālisti sazinās ar Andriju Danilko, ko viņi uzrunā par Andreju, un viņš no sava dzīvokļa Kijivā stāsta par apkārt notiekošo. Danilko ir patiess, emocionāls un gudrs sarunbiedrs, kurā vērts ieklausīties. Liels bija mans pārsteigums, kad ieraudzīju – tieši šis sakarīgais runātājs atveido Verku Serdjučku.

Vienkārši Vera

Kas tad ir Verka Serdjučka? Andrijs, ne mirkli neapdomājoties, saka – zvaigzne! Ne jau velti šī skatuves tēla galvassega vai rota ir zvaigzne. 

Verkas Serdjučkas dzimšanas vieta ir Ukrainas pilsēta Poltava, bet dzimšanas diena – nu jau tālā 1991. gada 8. marts, kad ekscentriskā būtne pirmo reizi kāpa uz skatuves svētku koncertā. Andrijam tad bija tikai astoņpadsmit un pat prātā neienāca, ka, iedvesmojies no skolas apkopējas, ir atradis personāžu, kas padarīs viņu slavenu. Todien puisis, aplausu un smieklu pavadīts, nokāpa no skatuves un priecīgs atgriezās mājās. Kad pēc diviem gadiem Andrijs nolēma piedalīties dzimtās pilsētas humora konkursā, protams, radās jautājums – kāds būs priekšnesums? Un atcerējās Verku. Bezbēdīgā, sarkastiskā, pārspīlēti tērptā dāma, kas stāstos par savu dzīvi bārstīja pikantus jociņus un iesmēja gan par sevi, gan notiekošo, iepatikās publikai un arī žūrijai. Tas jau izskatījās cerīgi, tāpēc puisis nolēma piestrādāt pie tēla turpmākās izstrādes. Viņš staigāja pa veikaliem, tirgu, brauca sabiedriskajā transportā, kur vēroja cilvēkus un noklausījās viņu sarunas. Dzirdēto, redzēto un novēroto humorīgā manierē pasniedza uz skatuves. 

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS KATRU DIENU

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+