8 vietas Zemgalē, kuras novērtēs estēti

Turpinām apceļot pašmāju spilgtākos ar labu dizainu, arhitektūru un pilsētvidi saistītos pieturpunktus. Šomēnes – Zemgales košākie iespaidi.
Elīza Anete Kaužēna
Foto: no publicitātes materiāliem

Viedais koks ekspozīcijas paviljons Tērvetes dabas parkā

Latvijas valsts mežu dabas parks Tērvetē ir viena no tūristu iecienītākajām un ģimenei draudzīgākajām vietām Zemgalē. Pērn jaunie arhitekti Rūdis Rubenis un Ritvars Krastiņš te izveidojuši izzinošu brīvdabas objektu, kas asprātīgā veidā iepazīstina un māca par modernajiem koka būvniecības paņēmieniem, parādot, ka latviska koka māja var būt arī mūsdienīga. Paviljona tradicionālais klētiņas formas apjoms ietērpts laikmetīgā dedzinātu dēļu fasādē un aprīkots ar automātisku atvēršanas mehānismu, kas mājas modeli sašķeļ četrās daļās. Ēkai atveroties, atklājas pagalms ar skatu uz četru veidu koka konstrukcijām, ko lietot būvniecībā, – gan tradicionālām kā koka karkass, frēzbaļķu guļbūve, gan modernākām – savienotāju jeb konektoru kopnēm, krustiski līmētiem koksnes paneļiem jeb CLT.

Interesanti: Neparasts eksperiments projekta gaitā bija 1:1 mēroga paviljona maketa izgatavošana dabā. Tas tika darīts, lai pārbaudītu datorā izstrādāta modeļa formas un izmēra piemērotību, kā arī tā novietojumu realitātē. Pēc modelēšanas tika uzlabota paviljona skatāmība, koriģēts novietojums un atvēršanās virzieni.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS KATRU DIENU

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Abonē