3 dolāru lamatas. Bārbijas stāsts

Skaistums izzūd, un gadi skrien kā stirnas… mums, taču ne Bārbijai! Savā 64. dzimšanas dienā (tīri tehniski sanāk, ka 83., jo savā pirmajā dzimšanas dienā Bārbija jau bija 19 gadus veca) viņa nav novecojusi ne minūti, turklāt paspējusi izdzīvot desmitiem dažādu dzīvju – gan kā laiska sabiedrības dāma, gan kā astronaute, politiķe un sportiste, Kenam pie sāniem un arī vientuļas meitenes statusā. Nav nevienas citas rotaļlietas, kas sava cienījamā mūža laikā būtu tik spēcīgi mīlēta un arī tik ļoti nīsta. Būtībā lelle Bārbija ir tikai gabaliņš plastmasas – taču tajā iekapsulēti septiņi Amerikas vēstures gadu desmiti.
Dagnija Zīverte
Dagnija Zīverte
Foto: Shutterstock

Lelles pievilcīgā cena, protams, bija Rutas rūpīgi pārdomātas lamatas.

Kā Ruta teiks… 

Bārbija savā aizraujošajā plastmasas un gliteru pasaulē nāca 1959. gada 9. martā. Tas notika, pateicoties viņas krustmātei – ārkārtīgi apsviedīgai, drosmīgai un neatlaidīgai sievietei Rutai Handlerei. Ruta un viņas vīrs dizainers Eliots Handlers bija poļu un ebreju emigrantu atvases, satikušies un iemīlējušies jau skolas solā. Neilgi pēc kāzām Handleri laimes un pārticības meklējumos bija pārcēlušies uz Kaliforniju. Ideāls biznesa pāris: Eliots bija talantīgs mākslinieks, pēc dabas elastīgs, radošs, piekāpīgs un bezgala mīlošs. Savukārt Ruta bija viņu savienības dzinējs un stūrmanis. Pasaule ir pilna ar iespējām, tās tikai jāspēj saskatīt – tāds bija viņas dzīves moto. Un, ja reiz Rutas Handleres dzelžainajam tvērienam trāpījās laba iespēja, izslīdēt tai netika ļauts. Handleru dibinātais uzņēmums Mattel sākotnēji nodarbojās ar neparastu, inovatīvu tobrīd jauna plastikāta materiāla mēbeļu dizainu un ražošanu.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS KATRU DIENU

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
-50% visiem skolotājiem
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ
Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Abonē