13 bērnu tēvs Marģers Martinsons: Esmu miljonārs, jo katrs bērns ir miljona vērts

Trīspadsmit bērnu tēvs, dižģimeņu aktīvists, fotogrāfs un kinooperators MARĢERS MARTINSONS ar kundzi JEVGEŅIJU pirms gada pārcēlās uz mantotu īpašumu Auces ielā, kur atvēra Martinsonu privātmuzeju Mans Ginesa rekords. Uz ekrāna gar acīm zibot mākslinieka un viņa kuplās ģimenes veikumam, abi stāsta par viņu Piebaikāla sniegos un salā uzplaukušo mīlestību.
Kaija Zemberga
Foto: Mārcis Gaujenietis

Krāsu Martinsons

MARĢERS: «Bārdu audzēju no pagājušā gada marta. 15. martā bija paredzēts atklāt manu 500. foto mākslas izstādi Mākslinieku savienības galerijā, bet no uztraukuma sāka tecēt asinis pa degunu, un es nokļuvu slimnīcā. Joprojām neesmu atguvies – naktīs mostos no elpas trūkuma, nevaru gulēt. Zentiņa (tā Marģers sauc savu sievu burjatieti Jevgeņiju – aut.) ir mana glābēja.

Skolā mūsu bērnus apsaukāja par ķīniešiem. Visus, kas atmodas sākumā nosodīja iebraucējus, Zentiņa nolika pie vietas.

Acis arī slikti rāda, taču bildēju jo­projām. Es vienīgais Latvijā fotografēju ar videokameru. Bildēju arī ar telefonu. Pirms gada pārcēlāmies uz savu īpašumu Auces ielā. 24 gadus netikām savā mājā, jo te mitinājās ģimenes, kurām bija beztermiņa īre. Izveidojām Martinsonu ģimenes privātmuzeju. Atvēršanas svētki turpinās, jo kovida pandēmijas dēļ vienlaikus nevar pulcināt daudz cilvēku. Es esmu par to, ka pašam vajag radīt. Mēs katrs varam radīt savu Ginesa rekordu, nevis lepoties ar citu panākumiem. Muzejā Mans Ginesa rekords digitāli var iepazīties ar mūsu ģimenes veikumu. Man ir bijušas vairāk nekā 500 fotoizstādes, esmu dibinājis Jēkabpils, Jelgavas un Rīgas foto klubus. 70. gados es izdomāju slaidfilmas. Uzskatu, ka pirmais Latvijā veidoju videoklipus. 70. un 80. gados manas bildes bija uz visu centrālo žurnālu – Liesmas, Zvaigznes, Skolas un Ģimenes – vākiem. Mani sauca par krāsu Martinsonu, jo viens no pirmajiem sāku taisīt no slaidiem krāsainās bildes. Nostājos pret grafiku, jo man patika krāsa.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS KATRU DIENU

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+