11 vietas Latgalē un Sēlijā, kuras novērtēs estēti

Turpinām apceļot pašmāju spilgtākos ar labu dizainu, arhitektūru un pilsētvidi saistītos pieturpunktus. Šomēnes – Latgales un Sēlijas košākie iespaidi.
Elīza Anete Kaužēna
Foto: no publicitātes materiāliem

Laimes muzejs

Sporta iela 2–6, Indra, Indras pagasts

Kā dāvana Latvijai, Indras iedzīvotājiem un viesiem simtgadē 2018. gadā Krāslavas novada ciema vēsturiskajā Indras luterāņu baznīcā tika atklāts Latvijā pirmais un vienīgais Laimes muzejs. Baznīca, kas uzcelta 1940. gadā, tā arī nekad netika izmantota reliģiskām vajadzībām, jo padomju gados tā tika izmantota par sporta zāli, bet vēlāk – par banketu vietu. Ēka atradusies kritiskā stāvoklī, taču tagad tā tikusi gan pie jauna jumta, saudzīgi restaurētiem logiem un atsegtām iespaidīgām jumta konstrukcijām, ko izgaismo spuldzīšu simti, bet interaktīvā ekspozīcija, kuru veidojis mākslinieks Raimonds Vindulis, ar vairākiem laimes ceļiem aicina ikvienu darboties, just un domāt, cik gan dažāda var būt laime.
Interesanti: Kamēr ceļot brīvi vēl nevaram, ārzemju elpu varam just, dodoties uz galējo Latvijas dienvidaustrumu ciemu, kas atrodas tikai nepilnu sešu kilometru attālumā no Baltkrievijas robežas. Uzkāpjot Laimes muzeja tornī, iespējams pat saskatīt Baltkrievijas mežus!

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS KATRU DIENU

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+